Jak tworzyć custom rom?

Witam otóż chciałbym stworzyć własny custom rom dla mojego Huawei GX8 gdyż ostatnia osoba tworząca rom’y na ten telefon już skończyła i nie będzie żadnych aktualizacji.
Więc chciałbym stworzyć własny rom bazowany na Android 8 O.
Czy ktoś ma może jakieś instrukcje jak to zrobić?

Pozdrawiam.

Jak nie masz przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu linuxa to możesz mieć ciężko, zwłaszcza, że nawet nie chciało Ci się w google jednej frazy wpisać… proponuje się za to nie brać.


http://opensource.telkomspeedy.com/wiki/index.php/OS:Android-_Membuat_Custom_ROM

Dzięki za szybką odp :slight_smile: z linuchem akurat nie mam problemów :slight_smile:

Tak! Najlepiej nie próbować…

Trochę nie zrozumiałeś - jeżeli kolega nie był w stanie nawet wpisać jednego zdania do google, to sądzisz, że poradzi sobie ze stworzeniem własnego custom romu?
To się są rzeczy, że będzie mieć wszystko pięknie podane na tacy - musi sam szukać i uczyć się. Do tego masz to pytanie zadanie tutaj na DP a nie na xda developers gdzie siedzą ludzie w androidzie po uszy.

1 polubienie

Tylko mi chodziło o to ze nie wiwem które jest dobre bo szukałem długo przed napisaniem tematu ale chciałem się dowiedzieć co jest polecane w tym temacie.