Jak tworzyć grafikę 2d do gier?


(Gokoko) #1

Witam zainteresowało mnie ostatnio tworzenie grafiki do gier na początek chciałbym robić grafikę 2d pokroju gier z game boya i ds np taka jak w pokemonach.Jak za to się zabrać ? jakie programy są mi do tego potrzebne ? Liczę ze znajdzie się osoba która się zna na tym i podzieli się swoją wiedzą.Interesuje mnie łownie robienie grafiki pod gry.


(soanvig) #2

jak pokemony z nintendo to paint i piksel po pikselu


(Marcins2009) #3

Oczywiście, że można w MS Paint-cie, jednak lepszym do tego celu programem będzie chociażby Gimp który obsługuję warstwy, przezroczystość, różne efekty itd.


(Camel Rafal) #4

najlepszy oczywiście photoshop

kwestia tylko techniki

możesz malować narzędziem “ołówek” piksel po pikselu albo normalnie coś tam narysować i dodać efekt pikselowania

możesz też stworzyć coś w programie 3d i potem przerobić na pikselowany obrazek (było gdzieś ostatnio o jakimś silniku renderującym w blenderze 8bitowe grafiki)

kwestia kreatywności i pomysłu


(sadaj72) #5

Jeżeli chodzi o elementy otoczenia typu drzewa, budynki to prerenderowane 3d jest chyba najprostszym i najlepszym wyjściem, i wcale nie potrzeba do tego jakiegoś niesamowitego softu, wystarczy sketchup i jakiś render do tego.


(c7s) #6

Jeżeli chcesz zaczynać od gier pokroju Gameboy, tzn. chodzi Ci o grafikę taką jak np. w Tibii to musisz zapoznać się z tym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pixel_art


(system) #7

Corel