Jak tworzyć grafikę 2d do gier?

Witam zainteresowało mnie ostatnio tworzenie grafiki do gier na początek chciałbym robić grafikę 2d pokroju gier z game boya i ds np taka jak w pokemonach.Jak za to się zabrać ? jakie programy są mi do tego potrzebne ? Liczę ze znajdzie się osoba która się zna na tym i podzieli się swoją wiedzą.Interesuje mnie łownie robienie grafiki pod gry.

jak pokemony z nintendo to paint i piksel po pikselu

Oczywiście, że można w MS Paint-cie, jednak lepszym do tego celu programem będzie chociażby Gimp który obsługuję warstwy, przezroczystość, różne efekty itd.

najlepszy oczywiście photoshop

kwestia tylko techniki

możesz malować narzędziem “ołówek” piksel po pikselu albo normalnie coś tam narysować i dodać efekt pikselowania

możesz też stworzyć coś w programie 3d i potem przerobić na pikselowany obrazek (było gdzieś ostatnio o jakimś silniku renderującym w blenderze 8bitowe grafiki)

kwestia kreatywności i pomysłu

Jeżeli chodzi o elementy otoczenia typu drzewa, budynki to prerenderowane 3d jest chyba najprostszym i najlepszym wyjściem, i wcale nie potrzeba do tego jakiegoś niesamowitego softu, wystarczy sketchup i jakiś render do tego.

Jeżeli chcesz zaczynać od gier pokroju Gameboy, tzn. chodzi Ci o grafikę taką jak np. w Tibii to musisz zapoznać się z tym:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pixel_art

Corel