Jak uaktualnić kompilację systemu przy niedziałającym Windows Update?

(aderas) #1

Witam.
Kiedy robiłem reinstalację systemu postanowiłem na pewien czas zrezygnować z Windows Update i wyłączyłem go całkowicie (wcześniej miałem mnóstwo problemów z aktualizacjami i miałem po prostu dość). Kompilacja jaką wtedy postawiłem to 14393.0 1607.

Wiem, że po drodze wyszły jakieś aktualizacje, które raz podniosły numer kompilacji, a niebawem pojawi się Creators Update. Chciałbym jakoś bezpośrednio przejść na ten Creators Update bez utraty danych i zainstalowanych programów. Czy jest taka możliwość??

Niestety Windows Update po ponownym uruchomieniu stoi w miejscu. Przez chwilę wyszukuje aktualizacje, potem przechodzi do instalacji, jest 0% i jest to wieczne zero.
Nie wiem czy to nie przez to, że Update chce wgrywać sterowniki do mojego laptopa chociaż ja zainstalowałem je ręcznie? (komputer był kupiony z preinstalowaną Dziesiątką).

Proszę o pomoc.

(foreste) #2

Przeczytaj to https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10164 i to https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files , https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971058/how-do-i-reset-windows-update-components

(JNJN) #3

Nieraz trzeba długo poczekać… aż ruszy.

Dodatkowo z poziomu komputer i sprawdzanie błędów partycji,dysku.

Program Ccleaner i usuń śmieci.

Sprawdź pliki systemowe:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files

Może dysk uszkodzony? sprawdź smart.

Wirusy.

(aderas) #4

Błędów żadnych, Smart dysku w porządku.
Oczywiście wypróbuję Wasze propozycje.
Ale nawet jeśli Update ruszy po zaproponowanych przez Was powyżej trikach to chyba i tak będzie to trwało wieki zanim przebiję się przez pośrednie aktualizacje aż dojdę do stanu aktualnego… Czy się mylę?

Może jest szybszy sposób na uaktualnienie systemu?

(JNJN) #5

W W10 nawet to idzie szybko, ale różnie bywa.

(aderas) #6

Niestety Panowie działania z linków nie pomagają :frowning: Ciągle 0% wykonanych aktualizacji.

Jakiś inny sposób aktualizacji systemu do nowych kompilacji? Może nadinstalowanie nowego systemu na stary?

(JNJN) #7

To nie trwa 1 h tylko często trzeba kompa zostawić na całą noc i dopiero ruszy aktualizacja z WU.

Wykonaj sprawdzenia systemu i zostaw na noc z włączonymi aktualizacjami.

(Astor44) #8

Cyt: "Może nadinstalowanie nowego systemu na stary?"
Moim zdaniem, możesz skorzystać z systemowego odświeżenia systemu z zachowaniem prywatnych danych. Ustawienia > Odzyskiwanie i pierwsza pozycja z góry.

(stens1950) #9

Poczekaj do 11-tego i pobierzesz ISO zaktualizujesz do nowego, lub 5-tego i stąd ISO

(prz3m3k84) #10

Możesz poczekać do premiery CU i pobrać oficjalne ISO lub postawić system na czysto a następnie przywrócić z backupu wszystkie swoje pliki. Ja jakoś odświeżaniu systemu nie ufam.
Teraz masz przynajmniej nauczkę, by nie grzebać niepotrzebnie pod maskę systemu, bo tym sposobem można narobić sobie szkód.

(Pangrys) #11

Nie słuchaj pseudo “porad” prz3m3k84. Odświeżanie systemu w Windows 10 działa dobrze i sam z tego rozwiązania korzystałem na kilku różnych komputerach. To naprawdę działa i oszczędza trochę czasu.

Skorzystaj z Asystenta uaktualnienia do Windows 10.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Jeśli go użyjesz na swoim, powinien sam znaleźć aktualizacje i podnieść ci wersję Windows. Sam skorzystałem z tego z przejściu z 1511 na 1607.

(Domker) #12

Spróbuj tego narzędzia:

Ja mi się wywalił WU to jedynie ten sposób pomógł. System od tej pory już poprawnie pobiera uaktualniana.
Program dzieli się na 2 części - jedna wyszukuje i pobiera wymagane paczki z serwerów MS.
Druga odpala proces instalacji.

(aderas) #13

@Pangrys Skorzystałem z tego narzędzia i po odpaleniu jedynie dziękuje mi za zainstalowanie najnowszej wersji Windows (choć teraz jestem chyba o jedną kompilację do tyłu). Mam nadzieję, że po wydaniu Creators Update wyszuka mi coś więcej.

@Domker znam, ale skorzystam chyba w ostateczności.

Po zainstalowaniu czystego systemu naprawdę nie ingerowałem w żaden sposób poza wyłączeniem usługi Windows Update. Kolejny już raz jakiś problem z tym systemem. Wiele Windowsów miałem w swojej “karierze”. Z każdym pracowało mi się dobrze. Win10 to najgorszy jak dotąd system, z którym muszę pracować…

(Pangrys) #14

Mówisz tak, boś nigdy nie pracował pod XP … przed wydaniem SP1. Poznałbyś szybko co to fatalny system. :slight_smile:

(Domker) #15

Dlatego używam Linux’a, a Windows jedynie do gier i nie jako jeżeli jestem zmuszony z braku odpowiednika jakiegoś softu ^^

(JNJN) #16

Ten to jeszcze OK, ale 95, 98 (98SE OK),ME… i inne., szczególnie we wczesnym stadium.
Idzie się przyzwyczaić a używam od MS-DOSa.

(hiropter) #17

Sciągnij u ruchom Windows Media Creation Tool. Pobierz obraz instalacyjny, wypal lub wgraj na jakiegoś pena USB. Uruchom ponownie i wybierz opcję uaktualnienia.

Wciśnij start i zacznij się modlić by się udało :wink:

(hiropter) #18

W tedy to dopiero był płacz. System spuchł bardziej niż kochany 98, brak sterowników praktycznie do wszystkiego. “Nowy” system plików i konwersja, która… hmm… jak by to napisać, potrafiła wywalić dane w kosmos. Było tego sporo, no i to niby bezpieczeństwo rodziny NT jakoś tak nie działało :slight_smile: