Jak uaktualnić Nokie N95 8GB i co to da?

Pytanie jak w temacie…

Nokia N95 8GB

Oprogramowanie: 3.0.018

Nie uaktualnione urządzenie…

Jak to się robi i co to daje (po co to robić) ??? :? :? :?

Nowe firmware zazwyczaj wnosi jakieś poprawki lub likwiduje błędy wykryte we wcześniejszych wersjach, jeżeli telefon pracuje bez zastrzeżeń nie ma sensu aktualizować oprogramowania , nokie aktualizuje się poprzez nokia pc suite (nowe wersje zawierają odnośnik do nokia software updater) lub bezpośrednio ze strony noki pobiera się nokia software updater , instaluje się na kompie i podłancza tela i uruchamia się nokia software updater , program zczyta z tela dane a następnie zacznie pobieranie odpowiedniego software (odpowiedniego do numeru product code , zapisanego też pod baterią) jeżeli telefon posiada product code odpowiedni do regionu “Polska” zostanie pobrane firmware z językiem polskim i takowe zainstalowane , telefon może posiadać rówież product code odpowiedni dla operatora sieci , wtenczas zostanie zainstalowane firmware odpowiednie dla operatora , podczas operacji aktualizacji firmware , od początku do końca nie może nastapić przerwa w aktualizacji , bądź poprzez nichciane rozłaczenie kabla , zanik prądu , bądź zablokowanie aktualizacji przez programy zabezpieczające kompa (zapory , antywirusy), nieukończenie aktualizacji równa się dla telofonu “katastrofą” i odesłaniem go specjalistycznego serwisu.

Czyli, żeby zaktualizować, trzeba wywalić wszystkie dane i gdy się przerwie jest katastrofa??? !!

W fonie mam dwa problemy: Niektóre .mp4 się nie odtwarzają i nie mogę zainstalować aplikacji, bo jest "Błąd Certyfikatu. Skontaktuj się z dostawcą aplikacji… Opłaca się robić aktuaslizację telefonu???

Uaktualniając telefon, softa tracisz gwarancję!

Jeśli posiadasz gwarancję na ten telefon, to zanieś go tam.

Softa wgrywa się np poprzez Pc Suite, ze strony NOKIA.

Czasami niestety wgranie firmware się nie udaje i z telefonem dzieją się rózne nie przyjemne rzeczy.

Czasem lepiej zostawić go tak jak jest.

Niektóre Nokie posiadają funkcję UDP (User Data Preservation) dzieki której podczas aktualizacji nie tracimy żadnych danych.

Niestety N95-8GB jej nie posiada, więc jest tak jak napisał Zbych1.

A nie za pomocą Nokia Software Updater? :wink:

A gdybym to zrobił to by naprawiło te błędy ???

Czyli Wy ze swojej strony nie radzicie mi Aktualizować???

Aktualizując firmware na orginalne nie traci się gwarancjii

nie odradzamy aktualizacji (ja zawsze aktualizuje do najnowszego i jeszcze nigdy nie zdażyła się “tragedia” ) najlepiej użyć laptopa z naładowaną baterią na około 30minut , wyłaczyć zapory i programy antywirusowe i zbędne programy działające i w tle i na pierwszym planie zwłaszcza programy typu P2P i w czasie aktualizacji kabel i telefon nie dotykać i ułożyć tak aby nikt go przypadkiem nie trącił.Jeżeli chodzi o certyfikaty to instalacja dodatkowego oprogramowania na symbianie trzeciej i nowszej generacji zawsze wymagało podpisywania certyfikatu autentczności , jak to zrobić to na www.symbianos.pl

“Problem” z certyfikatem nie zniknie, bo to w zasadzie nie jest problem :stuck_out_tongue:

A co do aktualizacji rób jak chcesz.

No to w takim razie co to jest??? :? :roll: :roll: Jak nie problem :roll: :roll:

Wielka mi pomoc: “A co do aktualizacji rób jak chcesz.” Pytam się czy nie uszkodzę tym telefonu, jak mam softa 3.0.018 #-o #-o

Czy ty jesteś przytomny kolego?

Przeczytałeś to co napisał Zbych1? Ma ci to przedrukować i wysłać faksem w pięciu egzemplarzach? :expressionless:

No już przeczytałem, ale pytam się, co to jest jak nie błąd… Ten problem z Certyfikatem to co to jest??? !!