Jak uaktywnić dane pakietowe w Nokii N95 8GB w sieci era?

Witam, jakiś czas temu pisałem o nielimitowanym internecie w telefonie za 9zł/mc, właśnie chciałem je wykorzystywać w komputerze i telefon łączyć jako modem przez bluetooth, tyle, że dane pakietowe mam puste i nie wiem co tam wpisać.

Proszę o pomoc

Wejdź na stronkę ERY i poszukaj ustawień transmisji danych dla Twojego modelu. Powinno przyjść w formie sms na telefon.

Zakładka Telefony->Konfiguracja.

Przeczytaj uważnie regulamin. NIELIMITOWANY wedle sieci Era to limit, którego nie idzie w całości wykorzystać na połączenia z WAPem w ciagu miesiąca. Pomysl, jaki byłby sens sprzedawania internetu z limitem nawet 35 GB bodajże za ponad stówę, jesli za 9 zł bys miał nielimitowany Internet ??

Po wykorzystaniu 100 MB można dalej korzystać z internetu tylko transfer spada do 2 Kbit/s a to w zupełności wystarczy do komunikacji.

Właśnie każdy wykorzystuje te 100 MB a potem siedzi na żółwiu do następnego miesiąca :stuck_out_tongue: - Przeczytaj regulamin.

Mam pytanie: czy ty kiedykolwiek przekroczyłeś ten limit i po jego wykorzystaniu korzystałeś z tego Internetu ?? Bo mam dziwne wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy z tego ile to 2 kbit/s. Do korzystania z GG jedynie pisząc wiadomości być może wystarcza. Jakakolwiek strona przy tej prędkosci będzie się wczytywać wiekami juz nie mówiąc o pobraniu jakiegoś pliku. Plik mający 1 MB bedzie ci sie pobierał 4000 sekund !!

Tak, przekroczyłem limit już nie raz i swobodnie działało WTW i Skype - tylko pisanie. Era to wylicza całkiem inaczej, według nich w ciągu jednej godziny można pobrać ponad 7 MB danych. W regulaminie pisze 2 kbit/s ale rozmawiając z BOA dowiedziałem się, że w rzeczywistości jest to 2 KB/s i faktycznie kiedy limit przekroczyłem strony otwierały się w 3, w 6, np google.pl otworzył się w 25 sekund (bez ciasteczek).

Internetu używam tylko i wyłącznie do komunikacji, dlatego zrezygnowałem z dostawcy internetowego na rzecz tego internetu.

Poza tym w limicie 100 MB czyli tym ryczałcie można pobierać i wysyłać z prędkością 1 Mbit/s.

Wystarczy na update Windowsa około 20-35 MB i WTW około 25-30 MB.

Jesli to ma służyć głównie do Skype i WTW to ta prędkośc powinna ci wystarczyć. Najlepiej sobie pobierz Operę bo masz w niej funkcje Opera Turbo, która wykryje wolne łącze i bedzie kompresować wczytywane strony. To tak na wypadek jakbyś musiał przegladac strony.

Myślę, że powinno starczyć, już czasy młodości odeszły typu torrenty, p2p itp :P, wystarczy i polecam każdemu do ograniczenia kosztów

Ja bym polecał inny. Nie będę mówił w jakiej sieci bo może to być odebrane jako reklama. Jesli chce ktoś mieć bardzo tani i funkcjonalny to jest na rynku internet za 19 zł z limitem 1GB i bezlimitowe pobieranie w nocy, dzieki czemu mozna pobrać sobie jakieś pliki, obejrzeć filmiki na youtubie i pogadać w Skypie. Wadą jest to że jest się związany umową.