Jak uczynić komputer bezpiecznym?

Witam wszystkich

Zastanawia mnie jedna kwestia i chciałem się poradzić Was fachowców, co zrobilibyście na moim miejscu.

A więc długo używałem różnych komercyjnych pakietów internet security (jechałem na trialach, promocje, z gazet itd.), teraz został mi tylko avast, zapora win7 i malwarebytes oraz od czasu do czasu skanuje kompa online "kaspersky security scan’, “f-secure online” i mam czysto. Czy warto kupić KIS 2013? Mam dużo cennych dla mnie danych, które przechowuję na laptopie i dodatkowo dysku zewnętrznym. Są to przede wszystkim zdjęcia i filmy rodzinne więc nie mogę tego zainfekować, czy utracić. Wiadomo, że kasy na pakiet internet security szkoda, bo na forsie nie śpię, ale jeśli warto w moim przypadku to kupię. Jeszcze myślałem nad tym czy nie zainstalować Ubuntu, na którym śmigałbym po internecie, bo tam mi nic nie grozi, natomiast na windowsie robił bym wszystko inne, co myślicie?

Masz jakis problem zrobić kopie zapasową danych na zewnętrzny nośnik?..

Napisałem, że mam kopię na dysku zewnętrznym, ale nie uważasz, że jeśli system byłby zawirusowany, to podłączając dysk zewnętrzny w celu zgrania kolejnej porcji danych dysk również się zainfekuje?

ŻADEN [-X

możesz zainstalować sb comodo darmowy pakiet IS

Dodane poniedziałek, 4 marca 2013, 21:44

dodam zę używam go od lat i jak skanuje skanerem kasperskiego to jestc zysto

Właśnie nie umiem zrozumieć dlaczego tego comodo internet security nie dają w żadnych zagranicznych testach, przez co nie idzie zweryfikować jego umiejętności, o co tu chodzi?