Jak udostepniać internet z xp na ubuntu?

abc@mateusz:~$ sudo ufw status

Status: inactive

abc@mateusz:~$ sudo ufw app list

Available applications:

  CUPS

abc@mateusz:~$ sudo iptables -L

Chain INPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination         


Chain FORWARD (policy ACCEPT)

target prot opt source destination         


Chain OUTPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

Dodam jeszcze ze krata sieciowa w kompie z ubuntu jest zintegrowana z mobo

Dane kompa:

asrock K7VT4A PRO

proc amd semphon 220+

ram 768

Firewall jest wporządku. Karta ethernet powinna być obsługiwana bez potrzeby instalacji jakichkolwiek sterowników, nie spotkałem się jest z sieciówką, której Linux by nie obsłużył.

Próbowałeś tego polecenia co podałem wyżej?

Pozdrawiam!

Tak, dalej nic.

Co do firewalla Ufw to czegoś mi tam brakowało i brakowało mi właśnie Samby, sprawdź czy masz ją w ogóle zainstalowaną i jeśli trzeba dodaj do reguł firewalla.

Pozdrawiam!

A jak to zrobić? Bez neta?

Jak masz na Windowsie neta to zainstaluj sobie program Win-Get Repository i pościągaj na Windowsie paczki wraz z zależnościami i przenieś je na Ubuntu i zainstaluj.

Pozdrawiam!

Ok ściągnąłem ten program ale nie działa :frowning: Może znalazłby się jakiś tutorial? albo link do jakiegoś dobrego downloadu, bo jak ściagam to włącza się tylko wiersz poleceń i nic:(

A próbowałeś w tym wierszu wykonać apt-get install samba lub sudo apt-get install samba?? Nie wiem jak wygląda ten Win-Get, bo nigdy nie używałem a że nie mam dostępu do Windows to nie sprawdzę.

Tak w ogóle to pokaż z Ubuntu czy masz zainstalowaną Sambę, bo miałeś to sprawdzić. Pokaż wynik polecenia apt-cache policy samba.

EDIT: Mój błąd, pomyliłem programy to powinno być Wubdepends a nie Win-Get ale znalazłem przypadkowo jeszcze lepsze rozwiązanie http://forum.ubuntu.pl/showpost.php?p=5 … ostcount=6

Mimo wszystko pokaż jeszcze wynik powyższego polecenia aby sprawdzić czy masz w ogóle Sambę zainstalowaną w systemie, bo domyślnie powinna być.

Pozdrawiam!

abc@mateusz:~$ sudo apt-cache policy samba

[sudo] password for abc: 

samba:

  Zainstalowana: (brak)

  Kandydująca: (brak)

  Tabela wersji:

abc@mateusz:~$

Widać nie była zainstalowana :frowning: Jak ją zainstalowac jeśli nie mam build-essentiala?

Czyli Samby jednak nie masz, więc pobierz pakiety lub zrób jak napisano na forum Ubuntu i zainstaluj Sambę.

Chyba nie zamierzasz kompilować Samby ze źródeł?

Pozdrawiam!

Czyli jak zainstalować tą sambe?

Witam.

No przecież roobal Ci napisał w tym samym poście:

apt-get install samba

lub

sudo apt-get install samba

no ale pojawia sie wiersz poleceń i po chwili znikia

Najpierw: Aplikacje -> Akcesoria -> Terminal, uruchomi się konsola, nie wiersz poleceń.

I dopiero tam wpisz "sudo … ". Po wciśnięciu Enter na końcu tego polecenia, zostaniesz poproszony o hasło (twoje, nie root’a), wpisz, potem [Enter] i zacznie się instalacja.

Co? :o Chyba się gościu nie zrozumieliśmy. Ja chcę programy ściagnąć w windowsie i przerzucić je na linuxa. A ty piszesz niewiadomo co

Dodane 15.03.2010 (Pn) 17:59

Chodzi o to że jak odpalam tego wingeta pod windowsem to pokazuje się wiersz poleceń i nagle znika.

Pisałem wyżej, że nazwy pomyliłem i ten Win-Get służy do instalacji programów dla Windowsa. Zresztą podałem wyżej link jak pobrać pakiety na Windowsie, więc nie będę się powtarzał. Przestudiuj jeszcze raz swój wątek.

Pozdrawiam!

Chodzi mi o to że się pomylilłeś z tym wingetem a on znowu coś o wierszu poleceń pisze