Jak udostępniać pliki przez komputer komórce

Witam mam następujący problem chciałbym zbudować mała sieć w domu. Mam router livebox komputer mam połączony przez wi-fi. Chciałbym udostępnić np muzyke żebym mógł z komórki połączyć się z komputerem i przeglądać pliki na nim znajdujące się, mam komórkę lg gt540 zainstalowałem sobie do niej menadżer plików ES file explorer. Jest tam taka opcja żeby dodać serwer lan lub wyszukać kiedy wyszukiwałem pokazał mi sie serwer 192.168.1.12 niestety nie wiem jak sie z nim połączyć czy jest to serwer na moim komputerze czy jest to livebox. W opcji dodawania serwera muszę podać jego adres i nazwę użytkownika oraz hasło. bardzo prosze o pomoc

Dodane 27.11.2010 (So) 18:04

Potrzebuję serwera samba jak go stworzyc

Dla Windows protokół SMB jest protokołem “naturalnym”, nie musisz specjalnie tworzyć serwera (ew. włączyć udostępnianie plików i drukarek, jeśli jest wyłączone). Samba to oprogramowanie pod systemy uniksowe, które umożliwia obsługę tego protokołu. System operacyjny tej komórki bazuje pewnie na Linuksie, dlatego działa tam Samba.

192.168.1.12 to będzie adres IP komputera podłączonego do routera (chyba że sam przydzieliłeś taki adres routerowi).

To jak ma wyglądać pole w którym musze podać adres serwera a i jakie hasło i nazwę użytkownika podać

Dodane 27.11.2010 (So) 19:54

Dobra już na to wpadłem wielkie dzięki zamykam temat