Jak udostępnić folder z komputera do sieci bez routera?

Witam. Potrzebuję udostępnić folder z laptopa z zainstalowanym systemem Windows 10 Pro 64 bit do sieci. Nie posiadam internetu kablowego i routera, internet udostępniam na laptopa ze smartfona opcją Router WI-FI. Jest jakiś sposób na udostępnienie folderu z danymi tak abym mógł przeglądać go na telefonie? Z góry dzięki :slight_smile:

Jeśli udostępniasz Internet z telefonu, są w tej samej sieci. Telefon powinien mieć dostęp do udostępnionego zasobu.

W jaki sposób próbujesz dostać się do zasobu?

@roobal Udostępniam folder we właściwościach folderu a na telefonie uruchamiam menadżer plików CX file explorer i wybieram wyszukiwanie komputerów w lokalnej sieci. Ta aplikacja nie wyszukuje mojego komputera. Dodam że parę miesięcy temu miałem internet i router i wtedy wszystko działało, w aplikacji wyszukiwało mój komputer ale teraz gdy udostępniam internet z telefonu już go nie wyszukuje

Spróbuj ręcznie wprowadzić ścieżkę do zasobu.
Może zobacz jeszcze czy oba komputery są w tej samej grupie roboczej.

Najwyżej możesz użyć jeszcze aplikacji Feem (Windows/Android), która na pewno działa na Hotspocie. Tylko po skopiowaniu dużej ilości plików, upewnij się, że ich ilość i rozmiar się zgadza. Zwłaszcza w razie przerw w transmisji, program potrafi wznowić kopiowanie, ale albo pominąć dany plik potem, albo nie dokończyć jego przesyłania.

Zobacz to:

Film mojego autorstwa :slight_smile:

Po IP jakie dostaje z hotspotu, dostajesz się do zasobu?