Jak udostępnić internet z telefonu dla wirtualnej maszyny (virtualbox)

Zastanawiam się, dla jakich celów forsujecie pomysł karty WLAN. Telefon swoim sterownikiem również tworzy kartę sieciową, która zachowuje się bardzo podobnie do tej sprzętowej.

@bachus Ale mam wejść w telefonie:ustawienia->połączenia->udostępnianie internetu, tutaj mam trzy opcję Router Wi-Fi, Router Bluetooth i Router USB co mam wybrać?
System na maszynie wirtualnej to Windows 10 64 bit, tak samo na komputerze.

Zaczynasz powoli podawać dane: wiemy już, że na VM jest Windows 10. Teraz może podaj proszę jaki masz telefon (android? iphone? Windows?).
Nie musi być do tego VM - najpierw opanuj jak udostępnić internet z telefonu na komputerze przez USB. Następny krok pass-through (USB przekazane bezpośrednio do VM) już będzie wtedy dla Ciebie łatwiejszy.

Problem PEBKAC - kolega nie potrafi podać nawet OS na telefonie a co dopiero udostępnić sobie internet z niego. Podejście z udostępnieniem (zrobie z telefonu AP) może będzie łatwiejsze :wink:

Pisałem w starym temacie android 7.0
Dokładniej o tym telefonie: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyj72017/Samsung-Galaxy-J7-2017.html
Wiem jak udostępnić przez USB do komputera. Podłączam USB do komputera i telefonu następnie klikam router USB i jest.
EDIT. Problem w tym, że jak już w zakładce urządzenia w VB zaznaczę samsung… to w “mój komputer” pokazuje się ten telefon, ale nie ma żadnych plików w środku, telefon się typa czy chcę zezwolić na dostęp do danych telefonu, jeśli kliknę zezwalaj odłącza telefon od wirtualnej maszyny i podłącza do zwykłego systemu.
@bachus To pomożesz?

To ktoś mi pomoże? Coś jeszcze mam podać czego nie podałem?
@bachus @MatX1 @marcin82

a jak ustawić telefon, żeby po pierwszym podłączeniu był w trybie udsostępniania internetu?

Chyba trzeba za każdym razem włączyć Router USB w ustawieniach telefonu. @bachus A po co to? Tyle, że VB nie widzi w ustawieniach sieci tego internetu z telefonu, tylko widzi cały czas 1 sieć, a na komputerze tym normalnym czyli nie w vb sieć z telefonu jest.

Czyli pomocy się nie doczekam? @bachus Tutaj problem jest w tym, że komputer a nie maszyna wirtualna widzi ten internet z telefonu.

Weekend. Support na forum DP ma obniżone SLA, przepraszamy.

1 polubienie

Nie tylko w Weekend. Za to jesteście nie do przebicia forum w pouczaniu i czepianiu sie literówek bo inaczej wasze umysły i oczy mało rozwinięte nic nie przeczytają, ale jak się czepiam pisania GB iGb czy MB,Mb itd to mnie wszyscy napierdzielają, że co ja się czepiam jak i tak wiadomo o co chodzi. To po jaką cholere ktoś wymyślił Megabit i Megabajt jak i tak każdy wie o co chodzi? Na cholere ktoś wymyślił km - kilometr i KM - Konie Mechaniczne jak i tak wiadomo o co chodzi??

Żal mi was, ale wam nawet egzorcysta nie pomoże bo byście mu odgryźli to co najbardziej w życiu mu sie moze przydac :stuck_out_tongue:

1 polubienie

No to po co jesteście na forum godziny sobie nabijacie bo nie rozumiem.

@bachus Skoro tak ciężko Wam z pomocą w Weekend, to proszę o ten support w dni robocze.
Podam jeszcze raz wszystko…
W wirtualnej maszynie jest Windows 10 64 bitowy, 2 GB ramu i 30 GB pamięci. Zainstalowane jest rozszerzenie VirtualBox 6.0.0 Oracle VM VirtualBox Extension Pack i w ustawieniach virtualboxa wybieram usb 2.0 i odpalam maszynę.
Aby połączyć maszynę wirtualną z telefonem muszę przejść w urządzenia—>USB i wybrać SAMSUNG_Android [0400], jednak maszyna wirtualna nie widzi plików które mam na telefonie tzn. jak wchodzę w ten komputer i wybieram folder z plikami telefonu to jest pusty w telefonie pokazuje się informacja “Zezwolić na dostęp do danych telefonu?” Jak kliknę zezwalaj to odłącza się od virtualboxa telefon i przełącza z powrotem do zwykłego systemu.
Telefon : Samsung Galaxy J7 2017.
Jeszcze raz proszę o pomoc.

Odechciało mi się - rozumiem, że zgadzasz się z trollem @anon5543706 może kto inny chętniej Ci pomoże.

Ja też nie rozumiem dlaczego ktoś Ci chce jeszcze pomagać, gdy podchodzisz do darmowej i kompletnie bezinteresownej pomocy tak roszczeniowo…

Ja chcę pomocy i tyle, ale jak już to poradzę sobie bez was- zmieniam forum bo tutaj już jestem spalony.
Btw. dałem radę sam.

Do tego dąży się na forum - wędka a nie instrukcja obsługi. Dobrze, że cel osiągnięty.

Tu nie chodzi o to, że ktoś ma pretensje do tego, że prosisz o pomoc - na tym polega forum.
Problem w tym, że ty wymagasz (!) szybkiej odpowiedzi i jest to dla ciebie niedopuszczalne, że czekasz kilka godzin na odpowiedź. No sorry, ale nie masz prawa tego wymagać od kogoś, kto robi coś dla ciebie pro-bono na forum.

Szybkie? Po prawie 3 dniach czekania mimo że jesteście na forum brak odpowiedzi. Już lepiej zakończyć temat po prostu Dziękuję.

A co do rozwiązania to szczerze sam nie wiem jak to zrobiłem :smiley: Włączyłem Router USB następnie w wirtualnej maszynie chciałem połączyć telefon z VB i odłączyło Router USB, potem znowu włączyłem Router USB (nie liczcie ile razy użyłem tych słów) i w wirtualnej maszynie zamiast tego [0400] było [FFFF] to klikam i w ustawieniach sieci pokazała się nowa sieć.