Jak udostępnić internet z telefonu dla wirtualnej maszyny (virtualbox)

Szukam sposobu, w którym udostępnię internet z telefonu (dane komórkowe) dla wirtualnej maszyny (virtualboxa) lub innego programu. Nic prostszego po prostu odłączyć w ustawieniach sieci internet z kompa i żeby został tylko ten z telefonu na moim komputerze, tyle że ja bym chciał żeby na wirtualnej maszynie pracował internet z telefonu a na moim komputerze ten normalny. Oczywiście na moim komputerze powstała nowa sieć od kiedy mam virtualboxa i z niej maszyna prawdopodobnie korzysta tak samo w virtualboxie nie ma 3 sieci, które mam na własnym kompie tylko jest jedna. Ktoś wie jak to zrobić żebym uzyskał taki efekt:
Na moim komputerze (nie w wirtualnej maszynie!) internet z routera, który biegnie przez sieć LAN.
Na komputerze gościa (w wirtualnej maszynie!) internet z telefonu.

No to jeszcze napisz jak podłączasz komputer do telefonu. Operujesz domyślnymi bramami, ew. routingiem i tyle.

1 polubienie

Najprościej to podłączyć telefon przez USB, przekierować urządzenie do VBoxa, udostępnić Internet przez USB.

1 polubienie

Dodaj do urządzeń USB w wirtualnej maszynie telefon z włączonym udostępnianiem internetu.
Powinno zadziałać.

1 polubienie

Czyli do kompa podłączyć usb i co dalej, ja nie ogarniam za bardzo :frowning: Co po podłączeniu usb do kompa?

Włączasz udostępnianie po USB na telefonie i robisz wg instrukcji:

Tyle, że Ty zamiast pendrive montujesz swój telefon.

W poprzednim wątku dotarł(liśmy) do punktu, w którym telefon jest wykrywany przez system wirtualny:
Wirtualna maszyna z opcją podziału internetu .

@marcin82 Nikt nie odpowiadał, więc założyłem nowy, poza tym wydaje mi się, że ten dział jest bardziej odpowiedni. Co do odpowiedzi kolegi @MatX1 spróbuję i dam znać jak poszło.

A masz jakiś wolny adapter wifi?

Chyba nie.

Ja tam bym to rozwiązywał na poziomie routingu od strony hypervizora a nie passthrough USB. Adaptor wifi to koszt 5-10zł.

Bez adaptera też się da, ale nie wydaje mi się to do przejścia dla niego :wink:

Zero informacji, więc trudno zaproponować jakiekolwiek sensowne rozwiązanie.
Jeżeli wirtualny system wykrywa obecność telefonu to jakie zgłasza komunikaty?
Nie pyta o sterowniki?
Nie próbuje instalować żadnych urządzeń.
W ogóle co to za wirtualny system? Windows? Linux? BSD? QNX? OSX?

No właśnie szukam prostego rozwiązania.

Kolega “szuka sposobu” a Ty zadajesz takie skomplikowane pytania… lepiej byś podał sposób :wink:

Dokładnie - weźmy się i zróbcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Najprościej to tak:
1.Bierz włącz hotspot wifi w telefonie
2.Bierz jakąś karte wifi usb
3.W ustawieniach Virtualbox przekaż tą karte wifi dla maszyny wirtualnej i nie dawaj żadnej karty sieciowej
4.po uruchomieniu podłącz virtualke przez wifi,wpisz hasło do wifi
5.korzystaj z internetu z telefonu

No to widzisz, pisałem to, ale to przerasta kolegę.

Czyli nie da się tego zrobić bez adaptera? Ogólnie w wirtualnej maszynie system widzi ten telefon i można normalnie przesyłać pliki, wtedy oczywiście telefon znika z komputera hosta.

No to przełącz telefon tak, żeby udostępniał internet. Zrób to tak samo, jakby nie była to maszyna wirtualna.