Jak udostępnić jedną drukarke na komputer i laptopa

Mam pewien problem związany z siecią komputerową. Mianowicie posiadam laptopa, który łączy się z z internetem za pomocą wifi i komputer stacjonarny który łączy się za pomocą routera, który to router wysyła sygnał do laptopa.

Problem polega na tym, że chciałbym udostępnić jedną drukarkę HP LaserJet 1100 (MS) na laptopa i komputer stacjonarny. Nie bardzo wiem jak to zrobić i czy wo gule przez wifi da się zrobić coś takiego.

Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

Musisz zainstalować drukarkę na dwóch komputerach . Następnie wybierasz do którego będzie podłąćzona na stałe i Panel sterowania ===> drukarki i faksy ===> ppm na tą drukarkę i następnie klikasz na “jeśli masz świadomość zagrożenia …” po czym “po prostu włącz…” ===> udostępnij tą drukarkę , nadajesz jej nazwę i zatwierdzasz ustawienia na zastosuj . Oczywiście musisz mieć te komputery w tej samej grupie roboczej czyli PPM na mój komputer ===> właściwości ===> nazwa komputera ===> zmień grupę roboczą (na obu komputerach musi być ta sama nazwa) no i zatwierdzasz klikając na ok i uruchamiasz ponownie komputer . To by było chyba na tyle .

Dzięki jak coś będzie nie tak to się jeszcze odezwę.

Jeszcze jest taka sprawa że mam grupe roboczą Mshome to jak mam zrobić żeby znajdowały się w niej dwa kompy laptop i stacjonarny ?

To jak jest taka sama grupa robocza na obu to już są w jednej grupie . Już wszystko powinno działać .

Nie mogę zainstalować tej drukarki na laptopie ponieważ nie mam do niej sterowników a nie mogę jej podłączyć do laptopa ponieważ nie ma portu LPT. Chyba że pobrał bym sterowniki z neta ale myślę że to nic nie da. Proszę o inne rozwiązania jeśli są.

A ja nie wiem jak Ty chcesz to zrobić, już drugi temat dzisiaj czytam gdzie dokładnie nie wiem OCB… Może to dlatego, że powoli się spać chce.

Chcesz drukarkę podpiąć pod router(ja mam tak zrobione, bo drukarka ma port Ethernet) czy drukarkę masz pod którymś komputerem i chcesz ją udostępnić na drugi ?

Jak tak myślisz to nie ściągaj , ale drukować móc nie będziesz .