Jak udostepnic pliki i internet w sieci lan

Witam

Mam 2 komputery. PC i laptopa. Wczesniej na obu byl win xp i skonfigurowana siec.

Teraz na pc jest win 2k eng. Siec tak jak poprzednio z tym ze nie moge udostepnic plikow. Komputery po prostu sie nie widza.

Na laptopie ustawione ip 192.168.1.1 na pc 192.168.1.2. Z obu da siba spingowac. Czyli z lapka pc i lapka i z pc pc i lapka.

Udostepniam foldery lub nawet cale dyski i nie widza sie. Oba sa w tej samej grupie roboczej (WORK_GROUP). W obu opcja “netbios” i udostepnianie plikow i drukarek wlaczone. Jak zrobic zeby mozna bylo przesylac miedzy nimi pliki ?

2 pytanie:

jak udostepnic na laptopa polaczenie internetowe ? PC laczy sie przez neostrade.

słuchaj a firewal żaden nie bklokuje połączenia ?

kiedyś robiłem sieć i właśnie firewal blokował mi przesył danych

Brando na Forum używamy polskich znaków w pisowni - użyj proszę przycisku icon_edit.gif

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Moze z tym byc problem dopoki nie wytlumaczysz mi jak pisac polskimi znakami w win 2k EN… Ja naprawde lubie polskie znaki :slight_smile:

Czytanie ze zrozumieniem :slight_smile:

Co do firewali wszytkie wyłączone (windowsowe) lub odinstalowane (inne).

Pozdro

Proszę, zajrzyj > http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=123848

Jeżeli chodzi o konfigurację sieci różnice pomiedzy XP a 2K są praktycznie żadne.

Pozostaje Cię więc:

  1. Oglądanie ze zrozumieniem

  2. Stosowanie w praktyce

Nie mam jezyka polskiego programisty. Z jezykow na p mam tylko portugalskie 2.

A wiec powiem w skrocie… W Win XP potrafie skonfigurowac siec. Poradnik obejrzalem. Nie powiem niezly, ale nie przyniosl mi nic nowego. Nie jest on takze odpowieedzia na nurtujace mnie pytanie: Jak skonfigurowac sie miedzy xp sp2 pl a 2k4 sp5 EN.

A teraz juz bez zlosliwosci… Mozliwe ze roznice sa naprawde male. Ale w xp sie komputery widza i pozwalaja na wymiane plikow. W momecie kiedy na PC jest 2k nie jest to mozliwe. Co powinienem zmienic/czego zapomnialem zrobic ze komputery sie nie widza. Obasie pinguja ale nie ma miedzy nimi zadnej wiezi oprocz tego ;p

to jaki w koncu? w sumie o win 2k4 nie slyszałem :expressionless:

w sumie to nie slyszałem nawet o SP5 dla windy 2000 :expressionless:

to tytułem offtopu…

a poczytaj może TUTAJ - może coś znajdziesz?

No tak, z rozpedu to napisalem :slight_smile: Oczywiscie chodzi o windows 2k sp4 :slight_smile:

Robie wszytko wedlog tych poradnikow. Probuje wszytkich sposobow, komputery sie nie widza ;<

To tyle poddaje sie, dziekuje za wszytkie proby pomocy.