Jak udostępnić połączenie w systemi Windows 7 Sterter

Witam.

 

Mam komputer pc z systemem Windows 7 Ultimate oraz laptopa z systemem Windows 7 Starter. Laptop ma WI-FI, ale komputer stacjonarny już nie. Czy mogę zrobić tak, aby laptop udostępniał połączenie kablem ethernet? Zamieszczak rysunek schematyczny:post-215894-0-70173900-1404123525_thumb.

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam. :slight_smile:

 

Nie wiem czy Windows Starter nie ma uciętych tych opcji sieciowych aby udostępniać połączenie, ale jeśli nie ma to raczej się da, tylko że laptop musiałby być włączony żeby mieć Internet na PC.

 

W laptopie musiałbyś to połączenie z Internetem udostępnić w jego właściwościach, ustanowić połączenie między komputerem a laptopem za pomocą kabla skrosowanego, a w PC w ustawieniach ustawić IP laptopa jako bramę sieciową - to tak w skrócie.

 

Ale pytanie brzmi - czy nie prościej po prostu puścić kabel bezpośrednio z rutera do PC? :slight_smile:

Tak tylko, że ruterem będzie tablet (z wbudowanym internetem). Na normalnym ruterze wyczerpałem pakiet danych. :stuck_out_tongue:

Niestety na starterze nie ma opcji udostępnianinia.

Mhm, taki myk. No to tak jak napisałem, musisz na laptopie wejść w opcje połączeń sieciowych i w ogóle zobaczyć czy we właściwościach połączenia masz udostępnianie.

Nie ma…

No jeśli nie masz we właściwościach połączenia sieciowego zakładki “udostępnianie” to chyba nic z tego, chyba że są jakieś bardziej kombinacyjne sposoby. Niestety Windows w wersji Starter jest trochę przykry.

Może jest jakiś program do tego?

Żeby udostępnić przez Wi-Fi są jakieś programy, ale po kablu się jeszcze nie spotkałem. Wydaje mi się, że nie ma takiego programu, ponieważ od dawna jest to raczej standardowa funkcja systemu Windows w normalnych wersjach.

W takim razie pozostaje Ci instalacja Linuksa i robisz z laptopa router. Ewentualnie dokupujesz kartę WiFi do PC i łączysz się z tabletem bezpośrednio. To na pewno jest laptop, a nie netbook? Windows w edycji starter spotyka się raczej na netbookach, a nie na laptopach.

Tak to netbook. Mam wersje livecd Ubuntu 14.04 LTS. Jak będę musiał to zrobić, aby działało?

Tylko, że netbook nie ma czytnika płyt. :slight_smile: Będę musiał obraz iso na pendriva…

Tyle kombinowania, że ja osobiście na Twoim miejscu kupiłbym Kartę Wi-Fi na interfejs USB i po problemie bez zbędnego kombinowania :slight_smile: