Jak udostępnić Wifi z komputera?

Witam. Posiadam internet kablowy który idzie prosto do komputera kablem Ethernet nie posiadam żadnych routerów.Chciałbym sobie udostępnić Wifi z tego internetu a mój komputer nie posiada modułu wifi więc kupiłem router tp-link tl-wn727n 150mbps zainstalowałem sterowniki do tego routera jednak wifi nadal nie mam.co robić? System windows 10 Home 64bit

Nie kupiłeś routera tylko kartę sieciową, to jest odbiornik, potrzebujesz jeszcze nadajnika(routera) :wink:

Możesz pobawić się programem VirtualRouter, który będzie emulował router. Narzędzie działa lecz jest bardzo chimerne.

Innym sposobem jest kupienie po prostu routera. To co kupiłeś wyjaśnił Piotrek2255 , a biorąc pod uwagę obecne “problemy” router jest jedynym rozwiązaniem dla ciebie - prostym a zarazem skutecznym.

Żeby cię z cenowo z nóg nie zwaliło a jednocześnie spełniło wszystkie twoje wymagania proponuje ten router (sprzedawca nieistotny).

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr841n-router-bezprzewodowy-300mb-wifi-i5647815454.html

a jak bym kupił router tp link to jak bym miał podłączyć kable od internetu od niego? obecnie mam w gniazdku wtyczkę z 2 wejściami 1 na kabel ethernet a 2 na kabel POE jak mógłbym podłączyć ten 2 kabel do tp linka?

Podłączasz kabelek z internetem do routera a z routera do komputera. Z grubsza tyle, jeśli chodzi o techniczne sprawy. Nie wiem kto dostarcza ci internet i czy stosują filtry MAC.

Do poczytania na później:

http://cybernecik.pl/klonowanie-maca-co-to-jest-adres-mac-karty-sieciowej-i-jak-go-odczytac/

 

Mój dostawca to PPHU DESIRE DAMIAN LIPSKI  wszedłem w menedżer urządzeń i w właściwościach karty sieciowej do której podłączony jest internet pole adres sieciowy zaznaczone jest na nieobecny czyli chyba nie stosują filtrów MAC

To tak nie działa i tego się nie dowiesz ze swojego komputera. Kup router i dalej będziesz się martwić jak coś nie będzie działać.

na razie nie będę kupywał routera. pobrałem program connectify a on udostępnił mi wifi. kupię go w późniejszym terminie