Jak ukryć darmową domenę?

Witam wszystkich serdecznie :wink:

Mam taki problem że mianowicie jestem w trakcie zakładania własnej strony którą umieściłem na darmowym hostingu CBA.pl w raz darmową domeną. Obecnie wykupiłem normalną domenę .pl na OVH.pl i udało mi się ją przekierowywać na stronę na darmowych hostingu, ale po przekierowaniu w pasku adresu pokazuje mi się “nazwa_strony.cba.pl” (to tak przykładowo), a zależałoby mi aby na pasku adresu pozostał adres “nazwa_strony.pl”.

Jako że nie jestem zaawansowanym webmasterem, i szczerze powiedziawszy pierwszy raz wykupiłem domenę prosiłbym was o pomoc jak zrobić aby na stronie była widoczna tylko ta płatna domena .pl a ukryta ta darmowa .cba.pl.

DNS’y :wink:

Załóż drugie konto na cba z własną domeną (jest taka opcja przy rejestracji). Wpiszesz dns i będzie ok. A z tego drugiego se przekieruj na to pierwsze / usuń je :slight_smile:

@Marcin1147

Na CBA.pl dodałem alias wykupionej domeny, a na OVH.pl zmieniłem dwa DNS od CBA ale w ogóle moja strona się nie otwiera tylko takie coś: https://ssl0.ovh.net/fr/, dopiero jak na OVH dodaję aby ta wykupiona domena była przekierowywana do mojej strony, wtedy wchodzę przez nią na stronę ale w pasku widzę nazwę strony i .cba.pl. Coś jeszcze można zrobić z DNSami?

@drobok

Zaraz się za to wezmę, ale liczyłem że jakoś normalnie podepnę tą domenę i będzie mi śmigać. Mam nadzieję że uda mi się jakoś przenieść tą stronę z jednego konta na drugie, bo trochę się nad nią napracowałem.

DNS musisz wpisać po stronie domeny, oraz na serwerze. A cba nie umożliwia tego w wypadku już istniejącego konta (sam to przerabiałem z .tk)

Właśnie próbowałem nowe konto założyć na CBA.pl z moją wykupioną domeną, ale wyskakuje że taka domena jest już założona.

Pomoże jak usunę ta domenę z aliasów?

EDIT:

Dobra usunąłem alias mojej domeny, i teraz mogę tą wykupioną domenę zarejestrować na CBA.pl, ale przy rejestracji wyskakuje że mój adres mailowy jest już zajęty (a używam tylko jednego), więc zapewne zostaje mi kasacja darmowego konta z całą moją pracą i czekanie łaskawie aż będę mógł użyć mojego maila :confused:

Wywalisz poprzednie konto będziesz od razu mógł założyć nowe konto z tym samym mailem. Co stoi na przeszkodzie, by zrobić backup bazy danych / plików na dysk, a po założeniu nowego konta wgrać ich właśnie tam ? :stuck_out_tongue:

@drobok Na CBA.pl usuwanie kont przebiega dopiero w nocy więc bym musiał jutro (znaczy się dzisiaj w dzień) zakładać nowe konto. Ale dobra mniejsza z tym jakoś sobie z tym poradzę.

Teraz mam nowy problem i nie wiem czy sam się naprawi czy coś spartoliłem. A chodzi o to że jak już miałem zakładać na nowo konto na CBA.pl to postanowiłem poszukać innego darmowego hostingu ale bez reklam, i znalazłem taki zagraniczny wynalazek: 000webhost.com. Jak na darmowy hosting parametry ma naprawdę imponujące więc założyłem konto, od razu podałem moją domenę, wszystko ładnie poszło, ale ładowanie plików na serwer ftp to jest katastrofa, łapie jakieś zawieszenia i w ogóle strona się strasznie muliła, więc zrezygnowałem z niego i skasowałem konto. Przejrzałem jeszcze kilka nie zakładając kont i doszedłem do wniosku że na razie pozostanę przy CBA.pl bo jakoś najlepiej się sprawuje. No to jako że zależało mi aby (teraz już) wczoraj mieć postawioną tą stronę założyłem nowe konto mail, zarejestrowałem nowe konto na CBA.pl z wybraną moją wykupioną domeną, na OVH.pl DNSy ustawiłem na CBA.pl, zostały zatwierdzone i jak wchodzę na adres mojej strony ciągle przekierowuje mnie na ten zagraniczny hosting, a dokładniej tutaj: http://error404.000webhost.com/?, jak widać w linku jest “error404” zapewne dlatego że niema tam już mojego konta.

No i teraz co jest grane? Mam konto z moją domeną na CBA.pl a ciągle wysyła mnie na ten zagraniczny hosting, co mam zrobić aby otwierać normalnie tą moją stronę?

Przepraszam jak moje pytania są głupie, ale jak wspomniałem dopiero zaczynam zabawę w przyklejanie domeny do hostingu i potrzebuję waszej pomocy w ogarnięciu tego.