Jak ukryc folder

Witam. Mam problem z moją siostra ponieważ wchodzi mi do folderu w którym są ważne dla mnie rzeczy i je czyta, wiec chciałbym ten folder (podfoldery i pliki)

ukryć tak żeby tylko mój użytkownik miał do niego dostęp. Więc zrobić żeby

tylko mój użyrkownik miał dostep do tego folderu, ale też żeby nie było go można wyszukać.

Folder jest a partycji na której nie ma systemu.

Prosze o pomoc.

Są programy np. hide folders tylko że on jest płatny :cry:

matrix506 wiec rozwiazanie jest bardzo proste kliknij na ten folder prawym guzikiem myszy i wyswietli ci sie okienko gdzie nacisnij “Właściwości” i tam na dole masz “Atrubuty” i tam zaznacz “Ukryty”. I folder zniknie… pozniej mozesz do znalezc w taki sposob ze wchodzisz w "Panel Sterowania’’ / "opcje Folderow i tam masz zakładke Widok i tam masz "Pokazuj lub nie pokazuj ukrytych plikow i folderow. Tyle jakby cos sie dzalo albo nie dzialalo :slight_smile: to pisz do mnie na gg . wtedy Ci pomoge PzDr

Prosty sposób, ale też mało gwarantujący prywatność

Właściwości folderu -> Ukryj

Inny to zastosowanie programu do szyfrowania np. Steganos Security Suite

moja siostra nie jest tak głupia i umie pokazać ukryte pliki i foldery.

Po prostu utwórz osobne konto dla siebie i dla siostry a ten nieszczęsny folder przenieś do Moich dokumentów na swoim koncie

To moze to ci pomoze: (znalazlem to rozwiazanie w ktoryms PC Formacie)

  1. Tworzymy nowy folder.

  2. Usuwamy ikone folderu

ppm na folder>wlasciwosci>dostosowania>zmien ikone ----- puzniej szukamy tam czystej ikony czyli wyjdzie nam przezroczysta ikona

  1. Pusta nazwa folderu:

Usuwamy nazwe folderu i wpisujemy na klawiaturze numerycznej trzymajac lewy klawicz Alt 0160 i w ten sposob bedziemy mieli katalog bez nazwy.

W ostatecznosci wyjdzie nam przezroczysty katalog ktorego niebedzie widac. Mozna go w kazdej chwili otworzyc i zaznaczyc. W kazdym bądź razie twoja siostra trudniej go znajdzie.

Uzyj tego programu Folder Lock , nie bedzie miala mozliwosci otwarcia ani podgladu folderu

http://rapidshare.com/files/9409267/Foder_Lock_V5.6.6.zip.html

możesz ściągnąć program private room stąd http://www.thinkersoftware.com/proom/index.htm

program tworzy prywatny kącik, otwierany za pomocą nazwy i hasła

użytkownika, w którym możesz umieścić wybrane foldery

(jesli chciałbyś go używać najpierw sprawdż, jak działa na byle jakich

folderach - nie używałem go) i jest darmowy

jeżeli macie osobne konta, to odbierz jej uprawnienia :wink: