Jak ukryć folder

Mam pytanie stworzyłem program do wysyłania zamówień i nie wiem jak ukryć folder z plikami konfiguracyjnymi tak aby nikt tam nie zajrzał. A może jakiś instalator to zrobi. Proszę o szybką odpowiedź.

  • co oznacza “stworzyłem program”? Napisałeś, czy zainstalowałeś?

  • ukrywanie folderów… Jak dobrze ukryjesz, to też użytkownik nie będzie mógł korzystać z programu, ponieważ… nie odczyta ustawień :wink: (to chyba jasne…)

  • jak rozumiem, napisałeś program, więc chyba nie jest też dla Ciebie dopisanie w kilku linijkach funkcji, która będzie nawet w prosty sposób szyfrowała plik konfiguracji (jak Ci zależy, żeby nikt nic nie zmieniał)

  • jak chodzi Ci o kwestię dostępu do folderów - możesz coś wypłodzić na poziomie systemu plików i uprawnień (NTFS).

Nie napisałeś, o co Ci dokładnie chodzi…

Napisałem w Delphi. Ale jestem amatorem i z ledwością napisałem to plik z Mailem na który jest wysyłane zlecenie jest osobno abym łatwiej mógł wpisać inny email i inne opisy tabelek. Program ma podaną nazwę katalogu a mnie chodzi o ukrycie tego typu jak rootkit (dodawany jest wpis z komendą do rejestru) tylko nie wiem jak to zrobić i z tąd moje pytanie.