Jak ukryć IP w moim komputerze?

Witam,

jak mogę ukryć moje IP w moim komputerze?

Dzięki i pozdrawiam

Damian.

Nie możesz. Cokolwiek masz na myśli pisząc “w moim komputerze”. Adres IP komputera to jeden z najważniejszych elementów identyfikujących go w sieci. Jedyne [*] co możesz zrobić, to spróbować “oszukać” drugą stronę próbującą odczytać prawdziwy adres IP łącząc się przez jakieś (nietransparentne) proxy. Wtedy na zewnątrz, będziesz widziany jako adres IP komputera proxy a nie twój własny.

[*] No, nie jedyne. Możesz jeszcze spróbować bawić się w “IP spoofing” ale to już nie jest temat na to forum. Ani to łatwe ani legalne i ew. zabawy z tym mogą przysporzyć Ci sporych kłopotów. Z wizytą smutnych panów w czarnych płaszczach włącznie :).

Dzięki za odpowiedź i oświetlenie mnie.

A w jaki sposób mogę oszukać adres proxy.

Chyba, że tylko mi się wydaje, że jeżeli ktoś ma mój adres IP - to to jest niebezpieczne?

damianson

Nie chodzi o oszukanie serwera proxy a o wykorzystanie go do łączenia się z internetem. Serwer proxy to inaczej komputer pośredniczący. Jednym słowem - bez proxy łączysz się (np. z serwerem na którym jest to forum) bezpośrednio. Natomiast łączenie przez proxy powoduje, że cała komunikacja między Tobą a innym komputerem w sieci odbywa się przez pośrednika. W skutek czego ten drugi komputer “myśli”, że komunikuje się z proxy a nie z twoim komputerem. Oczywiście pod warunkiem, że proxy nie wysyła żadnych informacji o tobie - jak na przykład tzw. anonimowe proxy.

Co do bezpieczeństwa… Nie, to że ktoś ma Twój adres IP nie jest niebezpieczne. Oczywiście pod warunkiem , że nie pozwalasz byle komu :slight_smile: na łączenie się z Twoim komputerem, na przykład używając firewalla (zapory sieciowej) blokującego niepożądane i/lub niebezpieczne próby “ataku” na Twój komputer.

No to teraz jestem całkowicie usatysfakcjonowany pomocą, a w szczególności życzliwością.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

damianson (Damian).

Przechodzenie przez ulicę też jest niebezpieczne. :frowning:

Adres IP to tak jak twój adres pocztowy. Jeżeli chcesz do kogoś wysyłać listy , a także odbierać listy to Twój adres musi być znany temu kto do ciebie pisze. Muszą też go znać pracownicy poczty, chyba że dostarczany byłby konno przez nadawcę prosto do twego domu. :frowning: Jeżeli chcesz w internecie otworzyć stronę dobreprogramy.pl to też wysyłasz taki liścik na właściwy adres “z prośbą” aby z serwera przysłali ci pliki tej strony. Chyba oczywiste, że muszą znać twój adres czyli gdzie te pliki mają być przesłane. Czy można ukryć adres pocztowy? Ano można wysyłając np. anonimy ale wówczas nie możemy oczekiwać odpowiedzi. Były ostatnio przypadki takich anonimów z jakimś trującym proszkiem czy nawet małymi bombkami (nie na choinkę).

Gdyby ukryło się całkowicie swój adres IP to też można by wysyłać informacje w jedną stronę bez możliwości odbioru. Chyba by cię taki internet nie interesował choć niewątpliwie są ludzie którzy by chcieli prowadzić taką działalność anonimową, najczęściej nielegalną czy szkodliwą. Serwer proxy to po prostu pośrednik. Czyli np. chcesz wysłać list do Basi i nie chcesz aby znała twój ades ale jednocześnie chcesz otrzymać odpowiedź. Przesyłasz zatem list do Kazika który jest pośrednikiem, a on przesyła do Basi. Basia odpowiedź przesyła też Kazikowi, a on dostarcza tobie. Oczywiście nie jest to główne zadanie serwerów proxy bo tak naprawdę służą do przyspieszenia przesyłu informacji. To tak jak by w poprzednim przykładzie list od ciebie do Basi był przesyłany koleją ale przy pomocy Kazika który ma odrzutowiec list ten niewątpliwie dotrze szybciej. :slight_smile: No i na koniec jesze jedna informacja. Tak jak swój adres domowy nie udostępniasz każdemu tak i z adresem IP powinniśmy w miarę możliwości dbać o to by nie dostał się w niepowołane ręce i temu celowi służą różne zapory. Tutaj możesz obejrzeć lokalizację twego adresu IP na mapie oraz płatną ofertę jego ukrycia.

IP adres

Witam po ciężkiej nocy…

No to teraz już jestem pod WIELKIM wrażeniem.

Jestem bardzo miło zaskoczony Waszymi odpowiedziami i pomocą - oczywiście w dobrym znaczeniu.

Dziękuję i pozdrawiam

Do anonimowego surfowania po necie wystarczy TOR Browser Bundle. Dostępny na Windows, Linux, Mac Os.

Dorażnie możesz przez takie “cuś” http://bramka.proxy.net.pl/ ,ale tak na prawdę nigdy nie jest się anonimowym jak coś nawywijasz to i tak jestes do namierzenia chyba że użyjesz proxy z jakiegoś

egzotycznego kraju z którym nasi nie współpracują :smiley: i nie będą mieć dostepu do logów.