Jak ukryć rozszerzenia plików w windows XP?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak można ukryć rozszerzenia plików w windows XP , chodzi o to że w pewnej grze pokazuje mi rozszerzenia plików i nie mogę odpalać tych plików i chce je ukryć , a nie wiem jak to zrobić . Proszę o pomoc ?

Nie wiem, czy to jest to, o co Ci chodziło:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … extensions .

To nie to , już próbowałem z tym i nic nie pomogło ? Musi być jakiś inny sposób ?

No to o co ci chodzi :smiley: Jak to nie możesz odpalać? Może programu odpowiedniego nie masz? A jak ukryjesz rozszerzenia to też nie będziesz mógł odpalić :smiley: Możesz co najwyżej poprzez zmianę nazwy gdy masz rozszerzenia pokazane wywalić to rozszerzenie ale to może plik uszkodzić

No właśnie, a tak generalnie o co Ci chodzi?, jaki komunikat wyświetla się przy próbie otwarcia pliku i jakie pliki chcesz otworzyć/uruchomić?

To są pliki z gry Warcraft 3 , rozszerzenia map i kampanii cały czas są pokazane i przez edytor gry nie mogę edytować tych map i w ogóle nic robić , bo pliki nie mają ikonki z edytora gry , na przykład u znajomego nie widać rozszerzeń plików i wszystko dobrze działa?

Rozszerzenia plików znikną gdy skojarzysz je z jakimś programem. Po instalacji edytor powinien automatycznie przypisać sobie te rozszerzenia. Proponuję reinstalację gry - tylko pamiętaj, żeby wybrać pełną instalacje.

Próbowałeś już uruchom za pomocą->edytor do w3?

Jeśli masz piracką wersje to istnieje możliwość że jest okrojona, np pozbawiona edytora. W takim przypadku wystarczy kupić oryginał i wszystko powinno śmigać.

Mam oryginał , i właśnie reinstalowałem i nadal to samo , a jak wybieram że za pomocą edytora to ikonki są ale nie takie jakie potrzeba , ale rozszerzenia nie ma.

Albo może to problem z windowsem?

Może są to pliki z dodatku? Jak masz tylko podstawkę, to może ona nie obsługiwać plików z The Frozen Throne.

Jakie są rozszerzenia tych plików?

No właśnie jak zainstaluje tylko podstawkę to też nie działa edytor , a rozszerzenie plików jest takie z podstawki *.w3m a z dodatku *.w3x , nie wiem czemu tak jest, sprawdzałem u znajomych u jednego na przykład działa bez problemu a u drugiego taki sam problem co u mnie?