Jak ukryć ruter w sieci?

Witam! Dostałem ruter TL-WR740N i chce go podłączyć w sieci akademickiej (sieć po kablu z uwierzytelnianiem nazwy użytkownika i hasła). Warunek jest taki, że ruter nie może być widoczny w sieci, ani urządzenia będące za nim. Proszę o pomoc najlepiej krok po kroku!

Awykonalne imo :slight_smile:

A jaki sprzęt muszę mieć??

Wszystko da się wykryć. Skoro podłączasz się do infrastruktury która ktoś administruje, jak się uprze to cię wykryje.

Jak niby chcesz otrzymywać pakiety (przesyłać dane w sieci), jeśli masz być niewidoczny dla infrastruktury ?

Jak to awykonalne? Router robiący z punktu widzenia serwera/routera głównego w akademiku jest widziany jako pojedynczy komputer. Komputerów za nim nie widać.

No chyba że chodzi o sieć WiFi? Ją można ukryć, ale jak włączy sniffera to od razu wykryje. WiFi można zawsze wyłączyć, albo kupić router bez WiFi.

Ruter może być widziany jako zwykły użytkownik sieci.Jest taka możliwość konfiguracji?

Nie ma, zawsze możesz postawić serwer proxy a za nim router.

Wtedy wykrycie jest niemożliwe.

drobok, mam pytanie, w jaki sposób wykrył byś router z zewnątrz? Chodzi o router robiący NAT - taki zwykły domowy, nie taki z własną podsiecią itp.

ttl, dalsze przesyłanie pakietów, bądź w ostateczności snifer

Dziękuję za pomoc… :]

Każde urządzenie ethernetowe ma swój unikalny MAC, co prawda można go programowo zmienić (chociaż w przypadku AP Clienta może z tym być problem), ale po tym można już poznać, że jest to inne urządzenie. Każdy system operacyjny ma ustawioną domyślną wartość TTL, o ile w systemach operacyjnych łatwo to zmienić, o tyle w przypadku firmware routera może to nie być takie łatwe i po samym TTL można się zorientować, że podłączone jest inne urządzenie.

Na taką instrukcję tutaj nie licz.

Faktycznie, nie pomyślałem że ktoś może to w ten sposób sprawdzać. Myślałem bardziej o skanowaniu portów na routerze.

Pewny nie jestem, ale czy domyślny TTL w Windowsie to nie 128? Maksymalny to na pewno 255, więc czy nie można go jakoś zmienić na np. 129. Według RFC każde urządzenia musi obniżyć TTL o co najmniej 1, a jeśli przetwarza pakiet dłużej niż 1 sec to o ilość sekund. Wtedy router będzie obniżał o 1.

Owszem, jeśli chodzi o system operacyjny, niezależnie czy to Windows, Linux, czy FreeBSD, wartość TTL można zmienić, ale jak pisałem w przypadku firmware routera może z tym być problem. Możliwe, że da się, ale podejrzewam, że nie tak łatwo jak w przypadku Windowsa czy innego systemu i to też zapewne zależy od tego jaki firmware dostarczył producent wraz z urządzeniem.