Jak ułatwić upload plików?


(Traktor93) #1

Witam,

na wstępie przepraszam jeżeli to zły dział, jeśli tak jest to proszę o przeniesienie tematu.

Mam zamiar zacząć bawić się w upload plików. Słyszałem jednak, że nie warto pobierać plików na swój komputer tylko lepiej zrobić to za pomocą jakichś zewnętrznych serwerów. Przebiega wtedy wszystko szybciej i do tego nie trzeba mieć włączonego komputera. Mógłby mi ktoś rozjaśnić temat?


(soanvig) #2

Nie wiem co to znaczy “bawić się w upload plików”. Rozumiem to jako stworzenie uploadera na własne pliki/pliki kolegów. Tak. Tworzysz sobie konto na jakimś darmowym hostingu, wgrywasz skrypt uploadu, lub piszesz własny i dopiero wgrywasz. Wow. Ale zabawa ;D


(Traktor93) #3

No dobrze, załóżmy że mnie to bawi. Jak wgrać taki skrypt i skąd go wziąć? Na jakiej zasadzie będzie ten upload działał? Chcąc reuploadować plik 1gb mój komputer będzie musiał brać w tym udział czy plik najpierw zostanie pobrany na hosting a potem z tego hostingu uploadowany?


(karnistery) #4

Z tego co słyszałem to można wgrać na serwer wirtualny skrypt rapidleech i za pomocą niego pobierać pliki, tylko musisz liczyć się z tym, że jeżeli na darmowym serwerze będziesz dużo pobierał/wysyłał danych to mogą zablokować konto.

Ewentualnie możesz kupic konto shell, ktore ma przewaznie duzo wiekszy transfer i za pomoca niego wysyłać pliki.

Jeżeli plik znajduje się na zdalnym serwerze, to wystarczy tylko ze tylko wkleisz odnosnik i serwer sam pobierze ten plik


(Traktor93) #5

Ok, a skąd wziąć skrypt rapidleech i gdzie go wkleić?


(soanvig) #6

Nie zablokują konta w sensie dosłownym. Po prostu wyczerpie swój transfer miesięczny.


(Pablo_Wawa) #7

A że tak się zapytam - co potem zrobisz z tymi pobranymi plikami na jakimś zewnętrznym serwerze? Przecież i tak musiałbyś je pobrać do siebie - znów generujesz (na tamtym serwerze) ruch (limit transferu) i tracisz czas. To nie lepiej od razu pobierać do siebie?


(Traktor93) #8

Chciałem trochę zarobić przy pomocy uploadu.