Jak ulepszyć laptopa?

mam fujitsu siemens amilo pro v3505,do jakiej max pamięci mogę powiększyć?

Najprawdopodbniej możesz włożyć do 4 giga ramu jeżeli 2 2gigowe kostki tam włożysz… tylko, czy jest sens takiej inwestycji ? Lepiej włożyć tam 1GB lub 2

a jak przyspieszyć laptopa?

proszę jaśniej

http://support.ts.fujitsu.com/com/support/manuals.html

Zgodnie z tym co piszą w manualu “Pamięć główna do 2 GB (RAM)”. Więc płyta główna nie obsłuży Ci więcej niż 2GB RAMu.

Niech ktoś mnie sprawdzi, bo nie jestem pewien. Dziwny ten manual.

Maksymalna wielkość pamięci 2048 MB :arrow: cytat z Ceneo.pl

Maksymalnie więc zostają Ci 2 gigabajty RAM-u.

Dalej. Jak ulepszyć ? Powywalaj zbędne programy z autostartu, nie używaj stu programów na raz.

Tak przy okazji, to jakiś cienki ten laptop z tym RAM-em. C2D 2GHz a tylko 2GB RAM ? :smiley:

nie ma rady, sprzedaj na aledrogo i kup nowy

nie chce sprzedawać tylko przyspieszyć

Dodane 16.02.2010 (Wt) 20:12

w autostarcie jest mało,chyba 1,66 ghz taktowanie i 266 w pamieci

Laptopy mają to do siebie, że nie bardzo jest możliwość przyspieszenia ich. Zainstaluj, nie wiem, niższy system (XP chociażby), okresowo czyść rejestr ze śmieci i dysk z pozostałości i plików tymczasowych. Chociaż na dłuższą metę tego nie odczujesz znacznie. Tutaj overlockingu się nie da tak wykazać, jak to się ma w przypadku standardowych blaszaków.

Nie wiem ile masz teraz RAMu, (512MB?) ale kup dwie kości po 1GB, a poczujesz znaczny przypływ szybkości.

Pamięć fizyczna 502 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Szybkość pamięci DDR2-533 (266 MHz)

to jakie parametry musze podac przy kupnie

Podajesz, że chcesz kupić DDR2-533 MHz do laptopa i powinno wystarczyć. Oczywiście podajesz jeszcze pojemność np. 2 moduły po 1 GB (gigabajtów) lub 1 x 512 MB (megabajtów) Zwróć uwagę, żę w laptopie prawdopodobnie masz 2 gniazda pamięci, czyli nie ma sensu kupować 2 x 512 (wystarczy 1 x 512 lub 1 x 1 GB) a jeśli kupisz 2 x 1 GB to obecny moduł 512 MB musisz wypiąć z gniazda.

a może być RAM 2 x 1 GB DDR2 PC 5300 do laptopa lub 1GB PC2-5300 SODIMM DDR2 667 / 533 MHz ???

Może być, zwróć tylko uwagę, żeby było SODIMM = do laptopa. I nie przepłacaj za wyższą częstotliwość: Twoja płyta obsłuży 533 MHz, ale nic się nie stanie jak kupisz pamięci z 667 czy 800 MHz. Będą one po prostu pracowały z niższą częstotliwością - 533 MHz.

I kup 2 x 1GB.

Proszę usunąć skutki zaciecia

Jest to traktowane jako krzyk

Re: Jak ulepszyć laptopa?