Jak ulepszyć poziom sygnału internetowego

Witam, jestem Mojster. Mam problem. Co mam zrobić żeby mieć dobry sygnał od Internetu. Proszę o szybką pomoc.

 

Kupić sobie światłowód 100/100 Mb/s.

Dobra … mojster jeśli oczekujesz pomocy to napisz coś więcej.

I tytuł posta też zmień na taki który mówi więcej o twoim problemie bo pod hasłem “internet” kryje się całe mnóstwo problemów.

Chodzi o to, że mam tylko dwie kreski sygnału a ludzie obok mnie pięć lub cztery i Internet chodzi im dwa razy szybciej.

Może mają innego operatora? Nadal każesz nam wróżyć z fusów…

Operator jest ten sam.

To może masz inną taryfę?

Jak sprawdziłeś, że im internet chodzi 2x szybciej?

U jednego sąsiada jest ta sama bo kiedyś sprawdzałem i chodzi mu lepiej ode mnie

Te twoje kreski to od internetu przez WiFi czy od internetu mobilnego?

Nie pisałem, że chodzi dwa razy szybciej. Chodzi o to, że ma lepszy sygnał i jak kiedyś korzystałem z jego Internetu to chodził od mojego szybciej. 

Od WiFi.

Jak sądzisz HotZlotu, czy kupienie światłowodu 100/100 Mb/s jak pisze Remix pomoże?

Nie kłam, że nie pisałeś, że internet chodzi im 2x szybciej.

 

Jeśli masz sygnał WiFi to może:

  • masz w domu inne urządzenia które z niego korzystają i zabierają część pasma

  • masz układ WiFi który nie obsługuje większych prędkości

  • masz złe sterowniki które nie dają ci pełnej prędkości sieci przez WiFi

  • sygnał WiFi z twojego modemu idzie przez ściany i jest zakłócany. 

 

:slight_smile:   Remix sobie zażartował bo napisałeś tak bardzo ogólnie więc ogólnie ci odpowiedział.

Przepraszam. Nie zauważyłem, że wcześniej pisałem, że chodzi dwa razy szybciej.

Aha. No dobrze sprawdzę sterowniki i przeniosę WiFi do swojego pokoju.

Może też być tak, że masz wolniejszy komputer niż sąsiad albo masz zainstalowanego antywirusa który bardzo intensywnie sprawdza dane i przez to mimo takiej samej prędkości internetu twój internet jest wyświetlany w przeglądarce wolniej.

 

Może też system ściąga aktualizacje …

 

Tak gdybać można długo.

mojster, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

mojster, jeszcze raz poproszę Cię żebyś zapoznał się z linkami które Ci podałem, ale tym razem dokładniej i spróbuj zmienić temat jeszcze raz, tym razem wg wytycznych zawartych w tych tematach.