Jak umiejetnie zarządzać -> System Volume Information

Witam.

Mam taki problem który pewnie już był omawiany ale chciałbym wrócić do tej kwestii.

Chodzi mi o folder System Volume Information. Skorzystałem już dawno temu z pomocy MS ale nie potrafię zrozumieć jednego: czemu folder nadal jest niedostępny? Podczas skanowania czy defragmentacji widać na podglądzie, że ów folder posiada pliki mimo to, iż przywracanie systemu jest wyłączone :o

Wiem, że sprawa może jest błaha ale oczekuję jakiejś rady za co będę wdzięczny :wink:

Pozdrawiam.

To prawda, foldery System Volume Information mają kilka plików w sobie - nawet przy wyłączonym Przywracaniu Systemu, ale te pliki razem zajmują tylko 20KB/1 folder :lol:

Niekiedy przy większej ilości dysków i kilkukrotnej instalacji systemu, w folderach SVI pozostają punkty przywracania z poprzednich systemów, których nie usunie wyłączenie przywracania. Wtedy trzeba do folderów SVI dodać uprawnienia dla siebie, wyłączyć przywracanie systemu i ręcznie skasować pliki / foldery z datą wcześniejszą.

Ppm na system volume information/właściwości/zabezpieczenia i przejmujesz kontrolę nad folderem. Wchodzisz do SVI i kasujesz zawartość.

a ja w tym folderze mam najczęściej wirusy :frowning: i niewiem jak otworzyć ten folder … dr.Web właśnie teraz znalazł mi tam 2 wiry

Jak uzyskać dostęp do folderu Przywracania Systemu na XP Home :

Menu Start -> Uruchom… -> cmd

Wpisujesz w oknie:

Gdzie X: to litera partycji, a Admin to nazwa konta, któremu mają zostać przyznane uprawnienia.

Dla XP Pro :

Chociaż ja bym skasował to, co jest w podfolderze _restore , a konkretniej tylko foldery RPxxx.

Chodzi Tobie o"udostępnianie i zabezpieczenia w sieci"? Włączyłem te opcje i udało mi się wejść do folderu. Są w nim pliki: _driver.cfg, _filelst.cfg, drivetable.txt ( w katalogu_restore{90B27D17-AB20-40EC-8FE9-E1024B9828B5} ), MountPointManagerRemoteDatabase (plik systemowy) i tracking.log. Katalog RP1 usunąłem ale co z resztą? W sumie nie przeszkadza mi ten katalog ale jest on najczęściej atakowanym w systemie (przynajmniej u mnie).

Jeszcze jedno. Czy mogę całą zawartośc usunąć jeśli nie korzystam z przywracania systemu (od momentu instalacji zawsze jest wyłączona opcja) czy zostawić pliki systemowe wraz z folderami _restore no i czy katalog catalog.wci jest normalnie w tym folderze (takowy mi się pojawił) :?:

Ja bym nie ryzykował, tych plików co podałeś bym nie ruszał.