Jak umiescic Documents and Settings na innej partycji

Witam

i tak jak w temacie,da sie przenies folder Documents and Settings na inna partycje?Jezeli tak to w jaki sposob.

Gdzies kiedys o tym czytalam ale nie moge sobie przypomniec co i gdzie :frowning:

pozdrawiam Niunka

Tak można to zrobić, w jaki sposób? W linku poniżej jestr wszystko wyjaśnione:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … show=&st=&

Prawym przyciskiem myszy na moje dokumenty>>Własciwości>>Przenieś. :slight_smile:

Cała filozofia :?

ja bym Ci nie radził postępować w/w podpowiedzi

przejdz do rejestru:

start=>> uruchom regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

i w ProfilesDirectory zmień sciezke docelową

Niby czemu???

Złączono Posta : 28 Listopad 2005, 13:31:44

Zapomniałes dodac aby skopiował pliki. :?

tak zapomniałem

Dokładnie tak postąpiłem u siebie i wszystko działa bez najmniejszego problemu. Jest to funkcja (przenieś) systemowa więc jest chyba bezpieczniejsza od ręcznego grzebania w rejestrze … :?

Poza tym użycie tej funkcji powoduje automatyczne przeniesienie wszystkich plików i powiązań z tym folderem co w przypadku porady kamaa trzeba wykonać ręcznie :wink:

Poprzez rejestr probowalam i nie bardzo mi to wychodzi,wiec tu sobie musze odpuscic. :frowning:

A jak wejde we wlasciwosci to nie mam nigdzie opci przenies :frowning:

otwórz dwa okna:

1) C:\Documents and Settings

2) a drugie okno tam gdzie chcez przenieś C:\Documents and Settings

i przeciągnij folder

C:\Documents and Settings

Jak probuje przeciagnac to wyskakuje mi komunikat ze nie mozna skopiowac NTUSER plik jest uzywany przez inna osobe lub program itd

  1. Zasada jest taka. Jak coś można zrobić przez powłokę, bez edycji rejestru, to nie edytujemy rejestru. Porada lazikara bardzo dobra.

  2. Niunka- zrestartuj komputer do trybu awaryjnego, po czym dokonaj tej zmiany.

W awaryjnym tez juz probowalam i nic,unloker tez nie pomogl nie moge wylaczyc procesow NTUSER a jest ich ponad 10 i wszystkie

Co jeszcze mozna zrobic ?

Prosze pomozcie

Muszę przyznać się do błędu :oops:

Powyższą poradę zastosowałem ale do folderu “Moje Dokumenty”

Obawiam się, że folder Documets and Settings MUSI być umieszczony na tej samej partycji co system ze względy na to, że zawiera nie tylko dane (które można przenieść) ale i ustawienia dotyczące poszczególnych kont użytkownika. Być może jednak się mylę i jest jakiś sposób na przeniesienie tego folderu. Jednak ja go nie znam :frowning:

Przepraszam za wprowadzenie w bład. Byłem przekonany że chodzi o moje dokumenty a nie cały Documets and Settings którego przenoszenie uwazam za głupote. :slight_smile:

Dzieki za szczerosc :stuck_out_tongue:

Moze i glupota,ale filozofem nie jestem zeby zastanawiac sie czy to glupota czy nie,wiec bede probowala

Pozdrawiam Niunka

Niunka- jednak same dokumenty to radze przenieść.

Jak bedzie formacik lub cokolwiek to bedą na innej partycji nienaruszone. :slight_smile:

Powinnaś mieć tam przenies.

Folderu Documets and Settings nie mozna przeniesc bo sa tam zapisywane wszystkie informacje o urzytkownikach i o stanie systemu lazikar niewprowadzaj ludziw w blad i czytaj dokladniej !!

Myslę że ty powinienes dokładnie przeczytac temat kolego.

I nie pisac więcej OT. Zreszta piszesz głupoty.

@lazikar ma racje i to w 100%.

Ale ja bym poszedł troche dalej i zmienił standardowe miejsca przechowywania profili. Dlaczego? Proste formacik … niema ich.

Narazie mi udało sie przenieść profile Mozilli Thunderbird, FireFox, Mirandy, Sunbirda (jeszcze są drobne problemy), Opery i Winampa

Ponad tydzien kopania po necie kombinowania i nic z tego nie wyszlo,wiec sobie odpuszczam.

Przenioslam tylko moje dokumenty tak jak radzil lazikar :slight_smile: ,no i caly program files z partyci systemowej na partycje D,ale fajnie by bylo tez przenies profile tak jak napisal elemneo,tylko ze chodzilo by mi o opere i winampa :slight_smile: mam nadzieje ze elemneo napisze jak zrobic z winampem i opera,zeby dzialalo bez zastrzezen :slight_smile:

Dzieki wszystkim za pomoc :smiley:

Pozdrawiam Niunka