Jak umieścić plik wymiany na początku partycji?

Czytałem, że umieszczenie pliku na początku partycji przyspiesza wydajność systemu.

U mnie wyglądało to tak, dawno nie defragmentowałem dysku, teraz wreszcie zrobiłem to programem PerfectDisk 2008 i plik wymiany był rozrzucony po całym dysku :open_mouth:

Musiałem go wyłączyć, wtedy zrobić defragmentacje, żeby fragmenty pliku wymiany, których defragmentator nie mógł ruszyć nie przeszkadzały. Udało się zrobić tak jak chciałem, potem włączyłem normalnie plik wymiany, tym razem nie jest już porozrzucany, ale jest na końcu danych dysku.

pagefilefu2.png

Robienie defragmentacji plików systemowych przy włączaniu komputera nie przenosi go jednak na początek dysku.

Czy jest jakiś program którym można by go tam dać? Myśle że najlepiej na sam początek, albo za dane Boot.

Chyba że to nie ma sensu i nie przyspieszy to systemu.

Zysk może być w ogólnej wydajności systemu w typowej obecnie konfiguracji na poziomie ok. 1%.

Jeśli chcesz zwiększyć wydajność, to tylko dokładając fizycznie pamięci RAM i ew. organizując plik wymiany na fizycznie innym dysku (nie partycji - im szybszy dysk, tym lepiej).

Reszta to mity, a nie fakty.