Jak umieścić stronę w internecie bez firm hostingowych?

Witam! Jak w temacie, chcę umieścić stronę internetową w internecie nie korzystając z udziału firm hostingowych. Darmowych nie biorę nawet pod uwagę bo trzeba się godzić z wyświetlaniem bezsensownych reklam lub na dopisek w adresie za każdym razem gdy ktoś chce wejść na stronę. Mam własną domenę internetową i zainstalowany serwer apache.

Czy jest taka możliwość ?

Tylko teoretyczna, w praktyce będziesz potrzebował łącze z 20/20 (w zależności ile osób, ale jakieś 512 to na pewno za mało upu). Poza tym komp by się musiał palić 24h / 7.

[EDIT]

Zresztą reklamy, pff chyba każdy używa Adblocka i odpowiedników na inne przeglądarki.

No tak to było do przewidzenia. Taka jednorazowa inwestycja zamiast co rocznej opłaty bardzo by mnie ucieszyła. Nie orientuje się specjalnie w tej sprawie. Z jakimi kosztami należy się liczyć i czy komputer mógłby być okresowo wyłączany?

O czym ty mówisz, co miesięcznie będziesz płacił większy rachunek za neta i prąd. Myślisz, że to takie perpetuum mobile i działa samo z siebie. Nie wiem, gdzie ty widzisz tę jednorazową opłatę. Poza tym nie wiem czy znajdziesz kogoś oferujące łącza symetryczne 20/20 Mbit lub podobne. Co do wyłączania to możesz go wyłączyć w ogóle, tylko kiedy komp jest wyłączony strona nie będzie widoczna w necie.

Możesz zakupić własną maszynę i płacić za kolokację :).

Rozwiałeś moje fantazje :frowning: Ale dzięki za post już wszystko wiem. Pozdrowienia

Sprawdź ovh.org - darmowe konto 60MB, zero reklam, żadnych dopisków o hostingu, adres mojastrona.ovh.org

Oferta 60free została zlikwidowana kilka miesięcy temu. Teraz jest Start 1M - 1MB pojemności :smiley:

No to odszczekuję swoją wypowiedź, bo jeszcze wyjdę na :^o

:lol: