Jak umieścić swoją stronę pod nazwą swojej domeny?

(Elwira Ozog) #1

Witajcie jestem tu pierwszy raz.

Nie bardzo znam sie na temacie tworzenia stron www.

Kupiłam serwer i domenę, stworzyłam swoją strone.. nawet jakos udało mi się przekopiować wszystko dotyczące strony na serwer.. ale nie wiem co dalej..

Jak zrobić, żeby pod nazwą domeny pojawiała się moja strona???

(Monczkin) #2

A masz na serwerze plik o nazwie index.html?

Jaki to adres strony?

Jeżeli kupiłaś domenę i miejsce na serwerze (zapewne u jednego prowidera) to otrzymałaś hasła i loginy do serwera. Po wrzuceniu plików strony www, powinna ona się wyświetlić w przeglądarce, pod warunkiem, że strona główna ma nazwę index.html

(Elwira Ozog) #3

swoją stronę mam zapisaną w 2 folderach i w jednym z nich jest ten index.html

po przekopiowaniu na serwer mogę wybrać dla swojej domeny katalog, więc wybieram katalog w którym zapisałam moje foldery ze stroną

jest jeszcze opcja strona www - wiec myślę, że tam powinnam wskazać ten index ale nie mam takiej opcji aby to zrobić.. w tym okienku jest napisane brak

i po rozwinięciu nie ma nic do wyboru...

nie wiem co z tym zrobic.. bo wpisując adres domeny pojawia mi sie napis że jeszcze tam nie ma serwisu www

(Monczkin) #4

Plik index.html powinien być "na wierzchu"

Może wytłumaczy to screen.

7209fe53296eee70m.gif

(Mirekgw) #5

zainteresuj sie tym

StudioLine Web + Photo Classic 3 Plus

Oprogramowanie do tworzenia i publikowania profesjonalnych witryn internetowych, a wszystko to w jednym interfejsie bez znajomości HTML. Program łączy wszystkie funkcje do tworzenia, publikowania oraz aktualizowania witryn internetowych. Aplikacja ma szeroką bazę narzędzi, które pozwalają na import i edycję grafik. Aplikacja działa w trybie WYSIWYG. W budowie własnego projektu przyda sie na pewno spora baza gotowych szablonów. Program ma wbudowanego klienta FTP- który pozwala umieścić projekt na wybranych serwerze.

szukaj w Google jest wersja portable

Portable StudioLine Web 3.50.52.0 Multilingual + Photo Classic 3 Plus

Ostatnio edytowany przez realmadryt, 25.09.2008 (Czw) 15:30, edytowano

(Elwira Ozog) #6

(Monczkin) #7

Nie będą działać, gdyż w tym momencie są nieprawidłowe linki w stronie startowej.

Struktura plików i katalogów powinna być taka sama jak na dysku komputera.

Proponuję poczytać kurs tworzenia stron www, gdyż widzę tutaj braki w tej dziedzinie.

(Blotny) #8

elwirra , różnie to bywa z tym wrzucaniem stron, ale jeśli nie masz żadnych wytycznych (czytaj wszystko co Ci przyślą!), to wrzuca się luzem. Jaki to hostnigodawca?

(graphdesign) #9

Jeżeli pojawia Ci si napis, że nie ma strony, znaczy to, że w którymś z katalogów jest plik nazwany index.html (lub np. index.htm) w którym zrobiona jest tymczasowa strona (informująca, ze jeszcze nie ma strony), przejrzyj katalogi, niekoniecznie katalog www musi być właściwy, przeszukaj czy nie masz np. katalogu "public_html" lub "public _www - to najczęstsze nazwy; jak znajdziesz gdzieś tam ten plik tymczasowy, opublikuj stronę, gdy spyta czy "zamienić index?", zanacz, że tak.