Jak umieszczać własne programy na pasku zadań?

Jak umieszczać własne programy na pasku zadań?

Konkretnie to chciałbym umieścić tam folder w b.licznymi skrótami - nie musiałbym go wygrzebywać spod b. wielu otwartych okien na pulpicie.

Oczywiście przeczytałem poradę:

i umieściłem testowe foldery w folderach:

  1. C:\Users\TES1\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

  2. C:\Users\TES1\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar

ale to nic nie dało - nie widać tych folderów na pasku zadań.

Czy ktoś rozwiązał ten ciekawy problem?

Wybierz nowy pasek narzędzi i wskaż tamte foldery?


  • Potem odblokowujesz pasek i rozciągasz za lewą krawędź.

    image

  • Z nowego paska wybierasz odznaczenie pokazania tekstu i tytułu.

    image

  • Opcjonalnie duże ikony i gotowe.

    image

Foldery też wyświetli:

Zadziałało od razu:

W%C5%81ASNE%20IKONY%20NA%20PASKU%20ZADA%C5%83

Specjalne podziękowania dla krystian3w

1 polubienie

Jeszcze są takie aplikacje: https://www.download.net.pl/jak-przypiac-dowolny-plik-folder-lub-funkcje-do-paska-zadan-windows/n/4689/

I wtedy to działa jak skrót, czyli otworzył by ci “pulpit” lub “linki” w nowym oknie eksploratora.

Dziękuję za informację o tym programie. Dodam, że miałem kłopot z znalezieniem wiarygodnej strony z możliwością pobrania tego programu.

Podany link szybko przekierował mnie do strony:

http://www.getcouponsfast.com/index.jhtml?partner=^CQC^xdm280&s1=gr5&s2=65436420704&s3=t&s4=coupons&s5=EAIaIQobChMI-NrL94HW3gIV7aVRCh26lA1DEAEYASAAEgK4_PD_BwE

która nie wiem do czego służy, przy szalejących alarmach ze strony COMODO Antywirus 11.

Gdy w końcu pobrałem z jakiej strony:
Windows 7 Taskbar Items Pinner 1.0.0.0_3786591534.exe

to z kolei COMODO Antywirus uniemożliwia instalację do końca, nawet gdy nie wyświetla żadnych komunikatów,

Zainstalowałem więc ten program na partycji z WINDOWS7 eksperymentalny.

Liczę, że krystian3w

zamieści szczegółową informację dla niedoświadczonych jak posługiwać się:

Windows 7 Taskbar Items Pinner,

program ogólnie się mi bardzo podoba.

TaskBarPinner.zip (237,0 KB)

Pinto8.zip (175,5 KB)

Nie wiem skąd trafiłeś na takie linki, może jakieś agresywne reklamy na download.net.pl lub winaero.com.

Aplikacje już chyba nie dostają aktualizacji, to można pobrać awaryjnie z tego posta.


I jak dla mnie wystarczający jest opis w poradniku z download.net.pl.

Proramy Taskbar Pinner oraz Pin to 8 to narzędzia, które działają w systemach Windows 7, 8 oraz 8.1 i pozwalają przypinać do paska zadań odnośniki do plików, do dowolnych katalogów na dysku, a także np. do poszczególnych funkcji i sekcji Panelu sterowania. W przypadku Pin to 8 możemy także przypiąć dowolny element do ekranu startowego z kafelkami.

Ja pokażę działanie programów na przykładzie Pin to 8 (Windows 8), ale Taskbar Pinner dla Windowsa 7 posiada te same opcje. Jedyną różnicą jest wygląd okienka programu.

Po uruchomieniu Pin to 8 wyświetli się okno z dostępnymi opcjami. Każdy dostępny przycisk służy do przypinania poszczególnego elementu do paska zadań oraz ekranu startowego.

Pin to 8 - przypinanie skrótów do paska zadań w Windows 8|

Jeśli chcemy przypiąć jakikolwiek plik (np. dokument Worda lub arkusz Excela, z którego często korzystamy), to wystarczy wybrać opcję Pin File i wskazać plik. Nasz dokument zostanie przypięty do paska zadań i będziemy mieć teraz do niego szybki dostęp.

Podobnie działa przypinanie katalogów. Wystarczy wybrać opcję Pin a Folder i wskazać katalog na dysku do przypięcia. Po chwili pojawi się on na naszym pasku zadań. W ten sposób możemy przypiąć najczęściej używane foldery do paska Windows. Możemy też przypiąć biblioteki do paska zadań przy użyciu opcji “Pin a Library”.

Jednak dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników najprzydatniejszą funkcją będzie opcja „Pin Special Item” (lub „Pin a Shell Location” w Windows 7), dzięki której możemy przypiąć poszczególne funkcje systemowe. Po wybraniu tej opcji wyświetli się lista elementów, które możemy przypiąć.

Pin to 8 - przypinanie funkcji systemowych

Pozwala to na umieszczenie skrótu na pasku zadań do Panelu sterowania, do opcji ekranowych, do personalizacji Windows, do okienka uruchamiania, do funkcji „Pokaż Pulpit”, do wyszukiwarki, do ustawień systemowych, do ustawień zapory sieciowej, do odinstalowywania programów oraz do wielu, wielu innych miejsc. Wystarczy zaznaczyć je na liscie i kliknąć „Pin”.

Uważam, że jest to jeden z najbardziej pomocnych programów dla zapracowanych osób.

Dzięki niemu, poprzez folder z licznymi skrótami, można dostać się do dowolnego miejsca na pendrive, niezależnie od tego jak wiele elektronicznych dokumentów przykrywa pulpit.

Jest to bardzo istotne, gdy mamy już uzbierane tysiące dokumentów.