Jak uniknąć powtórnej rejestracji systemu xp?

Witam.

Kiedyś gdzieś słyszałem,że można skutecznie uniknąć powtórnej rejestracji systemu XP,

przy założeniu oczywiście że jest on powtórnie instalowany na tej samej maszynie.

Sa to jakieś pliki, które należy przed reinstalką przekopiować i wkleić do nowgo systemu.

Czy ktoś może mi w tym pomóc ? o które chodzi pliki i co i jak trzeba zrobić ?

Windows xp pro jest oryginalny, maszyna jest także ta sama , dyski także te same…

Stary system przeszedł prawidłowo kontrolę witryny windows update na okolicznośc autentyczności itd…

Nie bardzo rozumiem co ma mieć na celu uniknięcie powtórnej “rejestracji”? Może chodzi Ci o aktywację? w czym problem jeśli cała aktywacja trwa praktycznie 30s. a ty nie musisz się za bardzo wysilać… Szybciej zaktywujesz system niż przekopiujesz pliki o których mówisz.

Ten temat był gdzieś na forum i skopiowałem na swój użytek poradę, jak uniknąć powtórnej rejestracji systemu Windows XP. Oto cały tekst skopiowany przeze mnie: "Po zainstalowaniu Windows XP wymagana jest rejestracja i aktywacja. Jeśli dokonujesz reinstalacji systemu, to możesz pominąć powtórną aktywację. Jak pominąć aktywację XP ?

Jeśli instalujemy system od nowa, a nie dokonywaliśmy modyfikacji podzespołów to przed reinstalacją Windows dobrze jest skopiować na inny dysk lub pendrive pliki wpa.dbl i wpa.bak.

Są one przechowywane w podfolderze System32 katalogu systemowego.

Po zainstalowaniu Windowsa podmieniamy te dwa pliki i restartujemy komputer.

Teraz Win XP nie będzie domagał się powtórnej rejestracji."

Jak do tej pory z tego jeszcze nie skorzystałem. Nie zgadzam się jednak, że aktywacja systemu jest “zawsze” taka prosta. Aktywowałem już przez internet i przez telefon. Najlepiej przez internet. Ale sporo już naczytałem się o problemach z aktywacją systemu. A to przyklad dla ilustracji problemu z aktywacją: viewtopic.php?f=2&t=299657

A nie lepiej zainstalować system i sterowniki, dokonać aktywacji i zrobić kopię takiej partycji systemowej np przy pomocy Acronis TrueImage?

Dzięki temu nie tylko nie będziesz musiał ponownie aktywować systemu lecz przywracanie systemu zajmie ci 5 minut. Do znacznie mniej niż instalacja systemu i sterowników. :wink: