Jak uniknąć spamu w skrzynce


(67hlkfxdfx) #1

Mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za spam, bo myślę że jest to bardzo przydatna rzecz...

prezentuje projekt przydatny dla każdego, kto kiedykolwiek rejestrował się na jakimś forum/dokonywał subskrypcji/podawał swój email w niezaufanym źródle - rejmail.com

Rejmail działa na lekko zmodyfikowanym skrypcie odaymail. Po wprowadzeniu swojego adresu e-mail na stronie głównej zostaje wygenerowany tymczasowy, maskujący go adres złożony z przypadkowej kombinacji liter i cyfr.

Wygenerowanym adresem możemy posługiwać się przez 12h od momentu jego utworzenia (podając go w różnych formularzach rejestracyjnych/subskrypcji itp - słowem w miejscach, które wysyłają jedną interesującą nas wiadomość - np mail aktywacyjny - a następnie zasypują spamem). Każda wiadomość wysłana na wygenerowany adres zostanie PRZEKIEROWANA na Twoją prawdziwą skrzynkę.

Po upływie 12h ważne maile pozostaną u Ciebie, zaś przekierowanie przestanie działać, gdyż tymczasowy adres zostanie usunięty z naszej bazy.

W ten sposób ograniczysz liczbę przesyłanych do Ciebie treści handlowych, gdyż Twój prawdziwy adres email nie zostanie zapisany na listach mailingowych wszystkich podmiotów, u których normalnie byś go podał.


(Drobok) #2

Takie coś uniemożliwia przypomnienie hasła za pomocą maila etc. Epic fail, a w dodatku podróbka 10min mail :slight_smile:


(Danielson) #3

Dlaczego ktoś miały to uznać za sam ?

Niejednokrotnie potrzebuje szybkiej rejestracji konta do pełnej treści artykułu.

Dla mnie znakomite rozwiązanie.

Idea zgodna z duchem czasu.


(Barry06) #4

Lepszy jest TrashMail. Dowolna nazwa aliasu na skrzynkę, za darmo konto do 1 mies. i 10 przekierowanych maili.


(Drobok) #5

Dlatego, że to jest spam. Gdyby to napisał user będący jakiś czas na forum nie byłoby problemu. Ale gość dał nick jak swój portal, zarejestrował się, zrobił temat do swojego portalu i tyle go na forum widzieliśmy.


(Damgora) #6

-o Każdy taki wątek utworzony bez błogosławieństwa od administracji powinien trafić na śmietnik... Data rejestracji autora nie ma tu żadnego znaczenia...


(C Dur) #7

Czy to jest spam czy nie to można by się długo spierać, ale nie to jest najważniejsze. Po prostu lepiej założyć skrzynkę np. na o2, gdzie można korzystać z kilkunastu aliasów o dowolnych nickach (jeśli nie są zajęte oczywiście) w kilkunastu domenach. Tworzy się je i usuwa kilkoma kliknięciami. Przewagą takiego rozwiązania jest to, że alias można usunąć po czasie jaki nam odpowiada. Można go też nie usuwać, a jedynie stworzyć specjalny folder, regułę i trzymać wszystkie maile skierowane na niego z dala od naszej podstawowej skrzynki. Dodatkowo, z takiego aliasu można także wysyłać pocztę (adresat nie zna naszego podstawowego adresu).


(Antonirejmark) #8

Innym rozwiązaniem na odspamowanie mogą być też programiki w stylu unsubscribe lub taki jak ten - http://bit.ly/vgueS1

Jak już komuś nieszczęśliwie zdarzyło się podać niefortunnie swój adres mailowy na pastwę spamu :>