Jak uniknąć spamu w skrzynce

Mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za spam, bo myślę że jest to bardzo przydatna rzecz…

prezentuje projekt przydatny dla każdego, kto kiedykolwiek rejestrował się na jakimś forum/dokonywał subskrypcji/podawał swój email w niezaufanym źródle - rejmail.com

Rejmail działa na lekko zmodyfikowanym skrypcie odaymail. Po wprowadzeniu swojego adresu e-mail na stronie głównej zostaje wygenerowany tymczasowy, maskujący go adres złożony z przypadkowej kombinacji liter i cyfr.

Wygenerowanym adresem możemy posługiwać się przez 12h od momentu jego utworzenia (podając go w różnych formularzach rejestracyjnych/subskrypcji itp - słowem w miejscach, które wysyłają jedną interesującą nas wiadomość - np mail aktywacyjny - a następnie zasypują spamem). Każda wiadomość wysłana na wygenerowany adres zostanie PRZEKIEROWANA na Twoją prawdziwą skrzynkę.

Po upływie 12h ważne maile pozostaną u Ciebie, zaś przekierowanie przestanie działać, gdyż tymczasowy adres zostanie usunięty z naszej bazy.

W ten sposób ograniczysz liczbę przesyłanych do Ciebie treści handlowych, gdyż Twój prawdziwy adres email nie zostanie zapisany na listach mailingowych wszystkich podmiotów, u których normalnie byś go podał.

Takie coś uniemożliwia przypomnienie hasła za pomocą maila etc. Epic fail, a w dodatku podróbka 10min mail :slight_smile:

Dlaczego ktoś miały to uznać za sam ?

Niejednokrotnie potrzebuje szybkiej rejestracji konta do pełnej treści artykułu.

Dla mnie znakomite rozwiązanie.

Idea zgodna z duchem czasu.

Lepszy jest TrashMail. Dowolna nazwa aliasu na skrzynkę, za darmo konto do 1 mies. i 10 przekierowanych maili.

Dlatego, że to jest spam. Gdyby to napisał user będący jakiś czas na forum nie byłoby problemu. Ale gość dał nick jak swój portal, zarejestrował się, zrobił temat do swojego portalu i tyle go na forum widzieliśmy.

#-o Każdy taki wątek utworzony bez błogosławieństwa od administracji powinien trafić na śmietnik… Data rejestracji autora nie ma tu żadnego znaczenia…

Czy to jest spam czy nie to można by się długo spierać, ale nie to jest najważniejsze. Po prostu lepiej założyć skrzynkę np. na o2, gdzie można korzystać z kilkunastu aliasów o dowolnych nickach (jeśli nie są zajęte oczywiście) w kilkunastu domenach. Tworzy się je i usuwa kilkoma kliknięciami. Przewagą takiego rozwiązania jest to, że alias można usunąć po czasie jaki nam odpowiada. Można go też nie usuwać, a jedynie stworzyć specjalny folder, regułę i trzymać wszystkie maile skierowane na niego z dala od naszej podstawowej skrzynki. Dodatkowo, z takiego aliasu można także wysyłać pocztę (adresat nie zna naszego podstawowego adresu).

Innym rozwiązaniem na odspamowanie mogą być też programiki w stylu unsubscribe lub taki jak ten - http://bit.ly/vgueS1

Jak już komuś nieszczęśliwie zdarzyło się podać niefortunnie swój adres mailowy na pastwę spamu :>