Jak upgradować komputer?

Witam, chciałbym porozmawiać o tym jak mógłbym upgradować komputer. Ma już ok 5 lat. Z roku na rok słynne marki takie jak Ubisoft, EA czy Rockstar Games i wiele innych wydają gry z większymi wymaganiami. Ciągnie mnie do tego aby w nie pograć ale nie mogę. Dane techniczne komputera :

 

Procesor Pentium® Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz 1.80GHz

Pamięć RAM 2GB

Płyta główna GIGABYTE G31M-ES2L

Karta graficzna NVIDIA GeForce 9500GT 

 

 

Proszę o szybką odpowiedź.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

 

Moja interwencja wynika z tego, że dla zestawów jest osobny podpięty wątek, z racji, że rozważasz upgrade, proszę dostosować tytuł, tak jak prosiłem.

 

Jezeli nie zamierzasz zmieniac płyty głównej to procesor wymieniłbym na jakiegos Xeona z serii 5400 - http://ark.intel.com/products/series/33905/Intel-Xeon-Processor-5400-Series#@All , w obecnej chwili są to najwydajniejsze procesory, które po modyfikacji płyty obsługuje socket 775.

 

Poradnik - http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

 

Twoja płyta bez problemu obsłuży takiego Xeona - http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/#motherboard-compatibility

 

a przy zastosowaniu E5450 odpowiednik Q9650 można już myśleś nawet o przesiadce na GTX 660.

Jaki masz zasilacz - odczyt bezpośrednio z niego.

 

Ile kasy masz do wydania?

6 posts were merged into an existing topic: Dobór podzespołów komputer