Jak uruchomić Age of Empires w Win 7?

Mam problem z prawidłowym uruchomieniem AoE 2 w Win 7. Po wielu próbach wreszcie się gra uruchomiła, tylko że obraz nie jest pełnoekranowy, lecz obcięty po prawej i lewej stronie. To moja jedyna gierka i może ktoś miał podobny problem i sobie z nim poradził. Dzięki za wszelkie rady i pomysły

Widać gra nie obsługuje rozdzielczości monitorów panoramicznych.

A dam sobie coś obciąć, że taki właśnie masz. :wink:

Mam lapka z panoramą, tylko że stacjonarny z xp również ma panoramę i nie ma żadnych problem z wyświetlaniem całoekranowym

Ja nie mówię, że komp ma problemy z obsługą tej rozdzielczości, tylko w grze może takiej nie ma.

Nie mogę stwierdzić na 100%, bo nie gram, ani nie mam panoramy.

Powinna działać pod Windows 7. Może nie ma doinstalowanego DirectX9? Windows 7 ma tylko biblioteki DirectX11, a tych wiele gier nie rozpoznaje.

A obcięty obraz wynika z proporcji monitora, gra obsługuje tylko o proporcjach 4:3. To jak z filmami, kiedy proporcje obrazu się nie zgadzają, jest ucięty albo z czarnymi paskami.

w poprzednim poście pisałem że problem jest tylko w tej gierce, na stacjonarnym kompie mam xp z panoramą i gra uruchamia się prawidłowo. Z filmami również jest w porządku, a tu taki klops, zainstalowałem directx9, ale to nic nie dało, może ktoś miał podobny problem

To weź podepnij monitor z kompa do lapa to będziesz miał działającą panoramę …

To monitor rozciąga ci obraz dlatego nie widzisz czarnych krawędzi na rozdzielczościach niepanoramicznych.

Jeszcze mi odpowiedz jak mam tego lapka przenosić razem z dodatkowym monitorem. Może ktoś wie co może być winne takiemu sposobowi wyświetlania grafiki

Wow.

A kto Ci go każe przenosić z monitorem?

Jak podłączysz nie da rady już odłączyć? :smiley:

Tak powinno być. Nic temu nie jest winne. instal.

Przyjacielu zwróciłem się z pytaniem a otrzymuje kpiny, dzięki

Ja to zrobiłem tak:

1.Zainstalowałem aoe na kompie z win xp

2.Zainstalowaną grę skopiowałem na pendriva

3.Wkleiłem na lapku z win vista

4.Uruchomiłem i działało:D

Powinno działać:D

A wy piszecie coś o rozdzielczości po prostu zrób tak jak pisalem. ;D