Jak uruchomić aplikację w tle jeśli nikt jest nie zalogowany

Jak można ustawić w systemie WINDOWS XP PROFESSIONAL

aby podczas gdy komputer jest na ekranie logowania

była uruchomiona aplikacja,chodzi mi tutaj o tuner tv.

aplikacje uruchamiane przed zalogowanie do systemu nazywają się usługami, czyli musisz dodać aplikację do usług. Jak to ci nie powiem, ale wiesz już czego szukać.

Dzięki to można zrobić w starcie uruchom i tam w no nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywa,ale wiem o co chodzi.

Jeszcze jedno pytanie:

co można zrobić,bo mam taki problem że po uruchomieniu

aplikacji która zmienia rozdzielczość ikony na pulpicie mam takie

małe,jeśli chcę to mogę je zmienić na normalne

gdy wejdę na właściwości ekran i tam wybieram to samo ustawienie żeby się pojawiło “zastosuj” klikam zastosuj>ok

i jest z powrotem normalnie.Na każdym koncie mi się tak dzieje,

a od czasu gdy zainstalowałem jakiś program do tworzenia własnego wyglądu na pulpicie,już go skasowałem i od tego momentu tak się

dzieje.Czyżby coś w rejestrze?

Nie wiem specem nie jestem wiesz co to może być?

jeżeli chcesz dodać apliacje do usługi to użyj komendy sc create

I co z tymi usługami , mnie też to interesuje

goomish wszystko fajnie tylko że na XP tam nic nie ma

Zapewniam Cię, że Windows XP nie rożni się aż tak bardzo od W2k, żeby narzędzia z Resource Kita nie działały. Większość z nich działa znakomicie a część jest nawet dostępna w XP OOTB, nie trzeba ich ściągać.

W każdym razie INSTSERV.EXE i SRVANY.EXE działają jak trzeba. O FireDaemonie nawet nie wspominam, bo działa na wszystkich NT-kach - NT4, 2k, XP, 2k3 i Vista

  • JAK: Tworzenie usługi zdefiniowanej przez użytkownika. Czytałeś to Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:• Microsoft Windows 2000 Server

• Microsoft Windows 2000 Advanced Server

• Microsoft Windows 2000 Professional Edition

• Microsoft Windows NT Workstation 3.51

• Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition

• Microsoft Windows NT Server 3.51

• Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition

Powrót na górę

Czytałem. Ale Ty najwyraźniej nie przeczytałeś tego co napisałem trochę wyżej. I nawet nie spróbowałeś użyć wspomnianych tutaj narzędzi, żeby się przekonać że w XP też zadziałają.

goomish uważasz że nic nie robie C:\Program Files\Resource Kit\Instsrv.exe Notepad C:\Program Files\Resource Kit\Srvany.exe nawet nie ma u mnie takiego katalogu nie mówiąc już o kluczach rejestru

Mam pytanie czy tą metodą można dodać do usług np. autoconnect, tak aby uruchamiał się przed zalogoewaniem któregokolwiek z użytkowników ??

subdemon Właśnie tak działają usługi - ruszają razem z systemem i nie ważne kto się zaloguje to osługa już działa. Zobacz też http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … monitoring