Jak uruchomić aplikację w tle jeśli nikt jest nie zalogowany

(Ymorfeusz) #1

Jak można ustawić w systemie WINDOWS XP PROFESSIONAL

aby podczas gdy komputer jest na ekranie logowania

była uruchomiona aplikacja,chodzi mi tutaj o tuner tv.

(Grzegorz Ch) #2

aplikacje uruchamiane przed zalogowanie do systemu nazywają się usługami, czyli musisz dodać aplikację do usług. Jak to ci nie powiem, ale wiesz już czego szukać.

(Ymorfeusz) #3

Dzięki to można zrobić w starcie uruchom i tam w no nie mogę sobie przypomnieć jak to się nazywa,ale wiem o co chodzi.

Jeszcze jedno pytanie:

co można zrobić,bo mam taki problem że po uruchomieniu

aplikacji która zmienia rozdzielczość ikony na pulpicie mam takie

małe,jeśli chcę to mogę je zmienić na normalne

gdy wejdę na właściwości ekran i tam wybieram to samo ustawienie żeby się pojawiło "zastosuj" klikam zastosuj>ok

i jest z powrotem normalnie.Na każdym koncie mi się tak dzieje,

a od czasu gdy zainstalowałem jakiś program do tworzenia własnego wyglądu na pulpicie,już go skasowałem i od tego momentu tak się

dzieje.Czyżby coś w rejestrze?

Nie wiem specem nie jestem wiesz co to może być?

(De Niro) #4

jeżeli chcesz dodać apliacje do usługi to użyj komendy sc create

(mareksolak) #5

I co z tymi usługami , mnie też to interesuje

(goomish) #6

(mareksolak) #7

goomish wszystko fajnie tylko że na XP tam nic nie ma

(goomish) #8

Zapewniam Cię, że Windows XP nie rożni się aż tak bardzo od W2k, żeby narzędzia z Resource Kita nie działały. Większość z nich działa znakomicie a część jest nawet dostępna w XP OOTB, nie trzeba ich ściągać.

W każdym razie INSTSERV.EXE i SRVANY.EXE działają jak trzeba. O FireDaemonie nawet nie wspominam, bo działa na wszystkich NT-kach - NT4, 2k, XP, 2k3 i Vista

(mareksolak) #9
  • JAK: Tworzenie usługi zdefiniowanej przez użytkownika. Czytałeś to Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:• Microsoft Windows 2000 Server

• Microsoft Windows 2000 Advanced Server

• Microsoft Windows 2000 Professional Edition

• Microsoft Windows NT Workstation 3.51

• Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition

• Microsoft Windows NT Server 3.51

• Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition

Powrót na górę

(goomish) #10

Czytałem. Ale Ty najwyraźniej nie przeczytałeś tego co napisałem trochę wyżej. I nawet nie spróbowałeś użyć wspomnianych tutaj narzędzi, żeby się przekonać że w XP też zadziałają.

(mareksolak) #11

goomish uważasz że nic nie robie C:\Program Files\Resource Kit\Instsrv.exe Notepad C:\Program Files\Resource Kit\Srvany.exe nawet nie ma u mnie takiego katalogu nie mówiąc już o kluczach rejestru

(Subdemon) #12

Mam pytanie czy tą metodą można dodać do usług np. autoconnect, tak aby uruchamiał się przed zalogoewaniem któregokolwiek z użytkowników ??

(mareksolak) #13

subdemon Właśnie tak działają usługi - ruszają razem z systemem i nie ważne kto się zaloguje to osługa już działa. Zobacz też http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... monitoring