Jak uruchomić drugi procesor w systemie Windows 8 Proffesional

Witam. Otóż posiadam Windows 8 Proffesional i mam problem z procesorem, posiadam 2 procesory po 3.00 GHz a Windows 8 niestety wykorzystuje tylko 1. Przed win 8 miałem Windows 7 Ultimate i tam zużycie procesora przy Google Chrome(facebook/gra przeglądarkowa Taern) i skype miałem max 20% a przy win 8 mam przy samym Google Chrome 80% zużycia procesora. I tu tkwi problem iż win 7 sam czytał automatycznie oba procesory i liczył 5,99 GHz a win 8 czyta tylko 2.99 GHz . Włączyłem 2 procesor przez msconfig i uruchomiłem ponownie komputer i zero skutku. Może jest w bios’ie wyłączony ale nie mogę tej opcji znaleźć. Czy jest jakiś sposób żeby przy normalnym używaniu systemu bądź graniu były wykorzystywane oba procesory ? Płyta główna ASRock 775i65PE-M system Windows 8 Proffesional 32bit. Dorzucam zdj z menadżera zadań(zakładka wydajność)

Pokaż zrzut ekranu z programu CPU-Z portable. W menadżerze urządzeń widać 2 procesory?

Nie podajesz modelu, ale jak już to masz w tym pentiumie technologię Hyper Threading, dzięki czemu procesor jest jednordzeniowy ale wykrywany jako dwu rdzeniówka.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.          

Z mienione :slight_smile:

 

 

Proszę oto zrzut ekranu :

 

 

 

Tak w menadżerze urządzeń są 2 procesory oto zrzut :

 

Czyli HT działa, wszystko jest w porządku.

Ty nie masz dwóch procesorów

Jeśli nie mam to dla czego tu : http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/819/27m6.jpg w liczbie procesorów są 2 ? na płycie główej pisze dual core ?

Pytasz dlaczego (piszemy razem)?

Dlatego, że masz jeden procesor i do tego z jednym rdzeniem, który ze względu na swoją konstrukcję widziany jest przez system jako dwa rdzenie (logiczne).

 

Na płycie głównej jest napisane"dual core" dlatego, że może ona obsługiwać procesory z dwom rdzeniami fizycznymi (a nie tylko logicznymi jak w Twoim przypadku)

 

Sam przeczytaj: http://www.benchit.pl/procesory/Intel/Pentium+4/531

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hyper-Threading

Masz tam napisane 2 procesory LOGICZNE. Czyli inaczej wątki, utworzone przy pomocy intel hyper threading

 

EDIT:Ok, ktoś mnie wyprzedził, ale usunąć postu sie nie da(chyba).

Dobra dziękuję wszystkim, a i takie pytanie co można było by zrobić żeby win8 nie ciągnął procka? Win 7 tak nie ciągnął ;/

 

 

Co znaczy wyraz “ciągną”? W słowniku go nie znalazłem…

Ile masz zainstalowane pamięci RAM? Jakie są pozostałe podzespoły Twojego komputera ?

Twój procesor to już antyk, mimo, że ma dość dużą częstotliwość (3 GHz) to posiada starą architekturę i nie obsługuje wielu instrukcji, które są wymagane dla wygodnej pracy na Win8.

Procesor już znasz a RAM’u mam 1,5GB DRR2 grafika : nVidia Geforce 8500 gt. A chodzi o to że przy poprzednim systemie (windows7) miałem mało zużycie procesora a przy Windows 8 mam dosyć duże. Dodam że przy win 7 miałem zużycie 40-50% RAM a przy Windows 8 mam 20-max40% RAM.

 

PS. A co do tego “Co znaczy wyraz “ciągną”? W słowniku go nie znalazłem…” To jak szukałeś tego słowa to się nie postarałeś proszę : http://pl.bab.la/koniugacja/polski/ci%C4%85gn%C4%85%C4%87 :)