Jak uruchomić dxdiag pod W8


(Aleksander Terelak) #1

Witam,

w sobotę zainstalowałem sobie WIN8. Do tej pory miałem XP. Odpaliłem gierkę i bęc. Problem z DX. Chciałem odpalić DXDIAG... no i chciałem #-o . Może ktoś wie jak to zrobić?

Tak na marginesie to faktycznie brak start przy pulpicie to porażka. Nie chcę wszystkiego wyciągać na pulpit w postaci kafelków czy też skrótów.

Kafelki fajne tylko dlaczego nie mogę mieć oddzielnych ekranów tak jak w Andku. Ułatwiłoby poszukiwania. Wiem, wiem, kafelki można przestawiać, ale to nie to samo, co strona z konkretnymi aplikacjami (np. gry jedna strona, aplikacje użytkowe-druga...). No chyba, że jeszcze tego nie znalazłem.

Alek

EDYTA:

Zainstalowałem DX9C i poszło :lol: . Więc ta zgodność w dół to tak trochę patykiem po wodzie pisana :? . Niemniej pytanie zostaje aktualne.


(Sebenicz) #2

Gdyby nie było zgodności w dół, nie uruchomiłbyś żadnej aplikacji pod DirectX 9.0.


(Aleksander Terelak) #3

No trochę nie łapię. Przed instalacją DX9C miałem błąd DX-ów. Z ego co zrozumiałem to w WIN8 od razu są DX11. Kartę mam na DX10 (GTX260) więc bez problemu obsługuje DX9. Więc co jest? Trzeba DX9C instalować czy nie trzeba?. Jak jest zgodność to powinno chyba obyć się bez instalki. Empirycznie wyszło iż DX9C trzeba instalować (a przynajmniej u mnie).

Zresztą mniejsza z tym. Pytanie nadal aktualne. Jak uruchomić DXDIAG?


(XMan) #4

Możesz to zmienić za pomocą programu Classic Shell.

http://translate.google.pl/translate?hl … CC8Q7gEwAQ

Uwaga:

nie sprawdzałem i nie ponoszę odpowiedzialności !


(Sebenicz) #5

Po instalacji systemu zawsze instaluje się najnowszy DirectX, niezależnie czy to XP, Vista, 7 czy 8.


(Aleksander Terelak) #6

~XMan

Dzięki wypróbuję

~yorkfield25

Ja rozumiem. Chodzi o to że z tego co widzę to jak mam DX11 to gra pod DX9C nie za bardzo chciała ruszyć. Chodziło o to iż wystarczy mieć DX11 aby móc grać w gry pod DX9 bez dodatkowego dogrywania DX9


#7

aleksander2007 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(pawcio1212) #8

Directx 11 i 10 nie jest wspólne z Directx 9

Wsteczna kompatybilność jest tylko w przypadku jeżeli funkcje są takie same a w directx 10 się one zmieniły

Widzisz microsoft chce się pozbyć directx9 ale tyle gier wychodzi na niego xD


(Michal Widlak) #9

Start -> Uruchom i w okienku dialogowym wpisz DxDiag.


(Aleksander Terelak) #10

~Pawcio,

dzięki za wyjaśnienie.

~Areh,

temat zmieniony zgodnie z zasadami (mam nadzieję) :smiley:

~XMan,

wypróbowałem i działa rewelacyjnie jak dla mnie. Jest dokładnie to co chciałem, czyli “stary” przycisk START :lol: Jednak można to zrobić.

Co więcej po wgraniu tego shella system od razu startuje na pulpicie =D> . Jest też możliwość uruchomienia dxdiag jak również innych znanych programów przez zwykłe wpisanie komendy. Dxdiag zadziałał bez problemów.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Alek


(Michal Widlak) #11

A bez ‘starego’ menu start nie działa? Pierwsze słyszę!


(Aleksander Terelak) #12

A tak dokładniej to gdzie jest ten Start w WIN8. Jakoś nie mogłem go dojrzeć.

Dobra, to daj instrukcję jak to zrobić aby uruchomić DXDIAG w WIN8 bez dodatkowych nakładek. Ja nie jestem aż tak biegły w tym systemie aby to zrobić dlatego ten post. Start -> Uruchom nie działa bo JA nie widzę przycisku START. Ale co tam stary już jestem i musicie mi wybaczyć niedołężność. :smiley:

Alek


(Michal Widlak) #13

Start (kafelek w lewym dolnym rogu ekranu - tam gdzie było Menu Start lub klawisz Windows z klawiatury) następnie wpisz pierwsze litery URUCHOM a menu start przefiltruje się i zobaczysz aplikację. Uruchom ją i wpisz w okienku Dxdiag i po bólu.


(Aleksander Terelak) #14

Ha, człowiek uczy się całe życie od lepszych :slight_smile: Dzięki za poradę.


(Mmartyka88) #15

Po co kombinować z Menu start? Jak masz problem z gierką, która obsługuje DX 9.0c to zainstaluj DX Redistributable 2010 June.

Też miałem problem z DX 9 na Windows 7 i obecnie na Windows 8 po aktualizacji systemu odpaliłem grę i był błąd o braku DX 9.0c.

Jak zainstalujesz tę paczkę to powinno ci odpalić grę bez problemu.


(Aleksander Terelak) #16

~ToshioSM,

tak własnie zrobiłem.

Odnośnie menu start to siła przyzwyczajenia robi swoje.