Jak uruchomić dysk ze sterownikiem na PCI

Mam jakiś dziwny dysk z jakiegoś serwera i chciałbym na nim postawić system:D

Dysk jest łączony przez jakiś sterownik dziwnie zakończoną taśmą.

Podłączyłem wszystko chyba jak trzeba (sterownik przez PCI taśmą do dysku i końcówka na końcu taśmy zasilanie podpięte) i jak włączam kompa to zatrzymuje się przy wykazie podłączonych do kompa urządzeń przez co nie idzie nic dalej zrobić.

Wie ktoś może jak go uruchomić??

Dołączam zdjęcia z opisami.

dysk

http://img709.imageshack.us/img709/6402/img5524j.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/1111/img5526g.jpg

sterownik

http://img192.imageshack.us/img192/6324/img5529.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/5229/img5534d.jpg

końcówka

http://img191.imageshack.us/img191/4709/img5553v.jpg

System na tym lub innym dysku zainstalowany? Jeśli nie, to wrzuć do napędu płytę CD z systemem i wskaż ten “dziwny” dysk jako miejsce do instalacji systemu.

PS. O tym co to za dysk napisałem Ci we wcześniejszym poście.

Komp jakby się zawieszał zaraz po sprawdzeniu protów PCI. Pokazuje jakieś właściwości tego sterownika ale nic więcej nie robi. Nie dochodzi do momentu uruchomienia systemu czy płytki startowej

Możliwe, że jakiś konflikt sprzętowy, może ta karta kontrolera ma jakieś zworki? Możliwe, że w biosie należy odpowiednio skonfigurować.

W biosie patrzyłem i nic tom nie ma do pozmieniania. A co do zworek to jakieś są tylko jak je ustawić… :confused:

Poszukaj na płytce tego kontrolera jakiś symboli urządzenia, nazwy producenta i odwiedź jego stronę www oraz wpisz je w google - może trafisz na jakąś instrukcję obsługi w zrozumiałym języku?

Może ręcznie trzeba ustawić któreś przerwanie bo bios nie umie tego zrobić automatycznie? Nie kombinuj jeśli nie masz instrukcji obsługi od tego urządzenia.

Odpalił mi się system, ale teraz nie może znaleźć kontrolera RAID. Z kąd mogę go pobrać? Moje płyta główna to asus p4b533. Na stronie asusa nie mogłem znaleźć.