Jak uruchomić dysk ze sterownikiem na PCI

(Piotrwtr) #1

Mam jakiś dziwny dysk z jakiegoś serwera i chciałbym na nim postawić system:D

Dysk jest łączony przez jakiś sterownik dziwnie zakończoną taśmą.

Podłączyłem wszystko chyba jak trzeba (sterownik przez PCI taśmą do dysku i końcówka na końcu taśmy zasilanie podpięte) i jak włączam kompa to zatrzymuje się przy wykazie podłączonych do kompa urządzeń przez co nie idzie nic dalej zrobić.

Wie ktoś może jak go uruchomić??

Dołączam zdjęcia z opisami.

dysk

sterownik

końcówka

(Cedar) #2

System na tym lub innym dysku zainstalowany? Jeśli nie, to wrzuć do napędu płytę CD z systemem i wskaż ten "dziwny" dysk jako miejsce do instalacji systemu.

PS. O tym co to za dysk napisałem Ci we wcześniejszym poście.

(Piotrwtr) #3

Komp jakby się zawieszał zaraz po sprawdzeniu protów PCI. Pokazuje jakieś właściwości tego sterownika ale nic więcej nie robi. Nie dochodzi do momentu uruchomienia systemu czy płytki startowej

(Cedar) #4

Możliwe, że jakiś konflikt sprzętowy, może ta karta kontrolera ma jakieś zworki? Możliwe, że w biosie należy odpowiednio skonfigurować.

(Piotrwtr) #5

W biosie patrzyłem i nic tom nie ma do pozmieniania. A co do zworek to jakieś są tylko jak je ustawić... :confused:

(Cedar) #6

Poszukaj na płytce tego kontrolera jakiś symboli urządzenia, nazwy producenta i odwiedź jego stronę www oraz wpisz je w google - może trafisz na jakąś instrukcję obsługi w zrozumiałym języku?

Może ręcznie trzeba ustawić któreś przerwanie bo bios nie umie tego zrobić automatycznie? Nie kombinuj jeśli nie masz instrukcji obsługi od tego urządzenia.

(Piotrwtr) #7

Odpalił mi się system, ale teraz nie może znaleźć kontrolera RAID. Z kąd mogę go pobrać? Moje płyta główna to asus p4b533. Na stronie asusa nie mogłem znaleźć.