Jak uruchomic funkcję readyboost?

hello…

mam pamięć usb 16gb i kartę sdhc 8gb obydwa te urządzenia spełniają wymogi i chciałem sprawdzić jak działa ta funkcja “readyboost” lecz po podłączeniu do kompa system wykrywa że obydwa urzadzenia się nadają ale przy próbie wdrożenia któregokolwiek z nich po sprawdzeniu system mi wyswietla że pamięć podręczna znajduje się na innym urządzeniu w systemie i że mam najpierw usunąć pamięć podręczną z tamtego urządzenia przed utworzeniem pamięci na nowym urządzeniu np usb czy karta sdhc lecz ja nie mam żadnych innych urządzeń więc o co tu chodzi ?? mam wyjać ram żeby to zadziałało ?? przecież bez ramu w ogóle system nie wstanie ??

bardzo bym prosił o jakieś konkretne naświetlenie jak się tą funkcje uruchamia i o co kaman z tym?

z góry dzięki

nie jestem pewny ale prawdopodobnie dziala to jak plik wymiany w windows xp, ktory jest domyslnie zapisany na C,

wejdz wejdz w panel sterowania system --> zaawansowane --> ustawienia wydajnosci -->zaawansowane --> pamiec wirtualna --> zmien

znajdz na liscie dysk na ktorym jest utworzony plik pamieci wirtualnej i go usun przez klikniecie opcji bez pliku stronicowania i ustaw

jesli wszystko dobrze zrobisz, to system powinien wyswietlic komunikat o ponownym uruchomieniu w celu wprowadzenia zmian

po restarcie powienienes miec mozliwosc ustawienia readyboost na pendrive

nie gwarantuje w 100% ze to pomoze ,ale napewno nie zaszkodzi

uzywalem viste przez chwile, i bylo to dawno dlatego nie pamietam

dzięki bardzo za odpowiedź wszystko się zgadza i właśnie testuje te readyboost z użyciem karty SD HC zobacze jak to się bedzie sprawować i czy to w ogóle ma jakieś prawo bytu… ciekawi mnie tylko w jakim formacie lepiej się to sprawuje czy w FAT32 czy NTFS ? ja narazie mam w ntfs

thx

W ntf obsuguje pliki wieksze od 4gb, co przy ready boost raczej znaczenia nie ma, bo tam pliku do kilkustek kb :slight_smile:

olo320i , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif