Jak uruchomić grę przez sieć?

Mam pytanie, czy istnieje możliwość grania w sieci Lan (karty sieciowe połączone skrętką) z jednego komputera w grę zainstalowaną na drugim? Chodzi o to że jeden ma odpowiednie parametry by ta gra chodziła, a drugi jest za słaby by tą grę zainstalować. Np. plik mp3 chodzi w ten sposób, bez potrzeby ściągania od razu pliku na drugi komputer.

plik mp3 pojdzie ale gra z danego sprzetu ale bez koniecznosci instalacji

To samo jest z filmem, film tez bez problemu ogląda sie bez potrzeby ściągania go na dysk. Próbowałem pograć przez pulpit zdalny, ale też nic z tego, gra otwiera sie z błędem, a jeśli otworze najpierw na kompie gdzie jest zainstalowana, a później otworze ja z paska to jest tylko czarny ekran…

Zna ktoś jakiś sposób na takie granie poprzez Lan?

Da się grac. Podam na przykładzie FarCry. Otóż na 1 kompie oprócz gry startowanej z ikonki musisz wcześniej odpalic SERWER gry. znajdziesz go w pierwszym ekranie przed wejściem w tryb single player. create serwer. Przy prawidłowej konfiguracji LAN po postawieniu serwera będzie on widoczny w grze odpalonej na drugim kompie w karcie SERWERY/LAN. odpalasz wtedy grę na pierwszym kompie+drugi komp i możesz się bawic.

komp który obsługuje odpalony serwer gry+właściwa gra musi byc trochę “mocniejszy” inaczej będzie cięło :shock:

Dre123 !!

W sumie nie rozumiem Twojej wypowiedzi :slight_smile: Nie masz gry na 2 kompie bo nie masz miejsca na dysku? i chcesz odpalac gre przez LAN tzn. udostepniony folder? bo jak tak to hm… gry typy q3, jedi knight - pojda ale juz cs itp nie bardzo…