Jak uruchomić grę w oknie a nie na pełnym ekranie?

Witam!

Mam pewien dość irytujący problem. Niedawno kupiłem kartę graficzną GF6600GT, (bez rewelacji ale zawsze nowsza niż była) i problem polega na tym, że w pracy 2D wszystko działa ok, temperatura wacha się od 55 do 60 stopni Celciusza ale gdy włączę sobie jakąś grę (po to ją kupiłem) to po ok. 10 minutach a często i wcześniej komputer się zawiesza, czego nie robi podczas zwykłej pracy. Chciałem sprawdzić czy jest to spowodowane zbyt wysoką temperaturą, ale niestety nie wiem jak sprawić, by gra włączyła się w trybie okienkowym a nie na pełnym ekranie. Próbowałem już alt+enter ale niestety to nie pomogło. Wprawdzie na forum był już wątek o podobnym temacie ale nie dał mi rozwiązania i był dość stary, może od tego czasu coś się zmieniło i jest jakiś sposób by uruchomić np. NFS Pro Street w okienku żeby móc kontrolować temperaturę karty graficznej?

Pozdrawiam!

slawolp , ppm na ikonce gry i w któreś z zakładek masz uruchom w oknie.

Jak chcesz zminimalizowac podczas gry to alt+tab

Jak zobaczysz w evereście ultimate jaka jest temperatura to napisz ją na forum, może coś poradzimy.

Opcję monitoringu w tle ma program rivatuner main_>customize->hardware monitoring i włączasz nagrywanie (nie wiem tylko czy po resecie, będzie pamiętał co tam się działo).

Łukasz14 , niestety takiej opcji jak uruchomienie w oknie nie ma, zminimalizować to wiem jak, ale nie wiem kiedy to zrobić, bo przecież zawieszenie nie jest sygnalizowane, a jak tylko zminimalizuję to temperatura spada bo karta przestaje być obciążona więc niestety Twoje rady nie pomogą.

cosik_ktosik , wieczorem spróbuję to sprawdzić czy zadziała czy nie. Wprawdzie chodzi o to, żeby się nie zawieszał, ale jednak zależy mi także na sposobie uruchomienia gry w okienku.

Zawieszanie może też być spowodowane słabym zasilaczem (tu warto sprawdzić napięcia: miernikiem lub podłączyć inny zasilacz).

Dla obniżenia temperatury wyczyść komputer z kurzu i zamontuj dodatkowe wiatraki. A może podczas zawieszania otrzymujesz niebieski ekran?

Komputer jest w miare czysty, otwarty z każdej strony chociaż nie ma za dobrej wentylacji. Dodatkowe wiatraki to dodatkowy hałas co nie jest zbyt dobre dla głowy i uszu więc tego chciałbym uniknąc. Niebieskiego ekranu nie widziałem już od dłuuuuuugiego czasu, poprostu się zawiesi i nic oprócz resetu nie pomaga. Zrobie jeszcze ekspertment z wentylatorem takim dużym, czy to pomoże, jeśli tak to przyczyna będzie już znana.

Nadal jednak szukam programu do grania w oknie :stuck_out_tongue:

edytowany dziś o 20:56 :slight_smile:

Włączyłem wiatrak, wsadziłem go prawie od obudowy i nawet dało się grać, uruchomiłem Hardware monitor z RivaTuner i zauważyłem, że maksymalna temperatura wyniosła 64 stopnie i nadal działa ale jeszcze muszę sprawdzić bez wiatraka do jakiej dojdzie. Tak jak się spodziewałem to właśnie wysoka temperatura wydaje się być przyczyną zawieszania się w czasie gier. Cóż, teraz albo grać w paskudnym hałasie, nie grać wcale albo :roll: niemniej jednak program do grania w oknie także by sie przydał.

Możesz wymienić pastę termoprzewodzącą pod radiatorem na GPU. Jeżeli Masz kartę chłodzoną pasywnie, to na radiatorze załóż wiatrak. To powinno wystarczyć. Jeżeli Masz chłodzenie z wentylatorem, to może wymień je na wydajniejsze.