Jak uruchomić info o RODO przed rozmowa

Witam.
Sprawa dotyczy telefonów z Andriodem sieci Orange.
W sumie wystarczyła by informacja o nagrywaniu rozmowy i jeśli nie wyrażamy zgody to prośba o rozłączenie się.
Czy można ścigać gotowca i zainstalować? czy może granie na czekanie?

Z góry dzięki za pomoc.

Pierwsze słyszę by granie na czekanie / czasoumilacz miało możliwość własnego dźwięku.

Niby można nagrać na skrzynce pocztowej ale to już pewnie etap za późno i większość zakończy połączenie niż dojdzie do przekierowania i poza tym to nie Ameryka by w trackie jednak porozmawiać dalej.

Może dałoby się jakąś aplikację na Androida napisać, która puszczała by takie coś z automatu po odebraniu połączenia.

1 polubienie

Jezeli nagrywasz prywatnie, to masz do tego prawo i rodo nie ma nic do rzeczy. Analogicznie jak list od cioci nie informujesz jej o rodo pzed wyslaniem go. Urzednika zas, w sprawach urzedowych, informowac nie musisz. Urzad tez w dziwach nie wiesza tabliczki “Rodo, nagrywamy petentow!”

Potrzebuję takiego rozwiązania zarówno do telefonu prywatnego jak i służbowego. Oba na Android. Jak szefostwo zadzwoni wrzuci 5 tematów na raz oczywiście nie czekając aż zdąży się zapisać to nagrywanie rozmów i późniejsze odtworzenie jest idealnym rozwiązaniem. Problem z tym, że osoby postronne słysząc o nagrywaniu rozmów grożą zgłoszeniem do odpowiednich służb.
Rozłączenie się rozmówcy po usłyszeniu info o nagrywaniu rozmowy też mnie nie martwi.

1 polubienie

Jeżeli chciałbyś wykorzystać rozmowę w sądzie, to wg. prawa, osoba musi być wcześniej poinformowana o nagrywaniu, bo inaczej dowód może nie zostać dopuszczony.
Wprowadzono to na kanwie afery podsłuchowej.
Jeśli jest na sali prawnik, proszę poprawić jeśli nie mam racji, lub coś się zmieniło.

Polecam ACR do ściągnięcia z play store

Jeśli polecasz coś sprawdzonego to podaj link do konkretnego programu. Wpisując: ACR w sklepie dostajemy ze 100 wyników!

Ale pierwsze słyszę by do tej aplikacji dodano odtwarzanie czegoś po odebraniu połączenia.

Chyba zeszliśmy troszkę z tematu. Chodzi mi o sposób automatycznego informowania rozmówcy o możliwości nagrania rozmowy. Dzięki temu:

  • Zakończy się temat “nie masz prawa mnie nagrywać” mimo, że robię to tylko dla własnych celów i nie mam zamiaru nikogo szantażować czy używać do innych złych celów.
  • Jak nadadzą mi sporo zadań to odsłucham i nic nie pominę
  • Zauważyłem, że telemarketerzy nie mają ochoty wciskać mi swoich towarów i kończą rozmowę.

Sam fakt nagrywania jest prosty, żeby nie powiedzieć banalny. Wcześniej używałem wspomnianego acr ale na moim nowym telefonie nie chce współpracować więc używam CallBox

1 polubienie

Chciałbym naprostować swoją poprzednią wypowiedź:

"PO, reformując postępowanie karne, wprowadziła w 2015 r. zasadę, że sąd NIE MOŻE DOPUŚCIĆ dowodu uzyskanego w wyniku przestępstwa.

PiS cofnął reformę postępowania karnego i dodatkowo wprowadził zasadę, że sąd NIE MOŻE NIE DOPUŚCIĆ, czyli MUSI DOPUŚCIĆ dowód uzyskany w wyniku przestępstwa (za wyjątkiem przestępstwa zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała)."