Jak uruchomić kartę telewizyjną LifeView LV9H?

jakiś czas temu kupiłem kartę TV LifeView LV9H, a z obsługi technicznej producenta dostałem informacje, że nie ma sterowników na linuxa.

mam zamiar przesiąść się na openSUSE i tylko ta karta TV mnie trzyma przy windowsie

Kart na usb czy pci? Jeżeli na usb to po podłączeniu pokaż wynik:

lsusb

A jeżeli na pci to pokaż wynik:

lspci -v

Dla Linuksa bardziej jest istotne na jakim chipsecie bazuje ta kart, niż jej model czy producent. A to się dowiem z tych poleceń.

Z kartą może być problem: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=132767

dragonn

narazie mam windowsa, a karta jest na expresscard.

wiecie może też jakie karty działają na linuxie? jedyne co mi podejdzie to karta tv na expresscard albo usb. chociaż być może tą moją by sie dało uruchomić

Ja mam, niemal już zabytkowy - bo z czasów Win98, PixelView (na PCI) z chipsetem bt878 i (po konfiguracji) Linux sobie z nim świetnie radzi (w przeciwieństwie do Win7 :wink: ). Z Asusem U-3000 Hybrid (na USB) miałem za to problem i nie dałem rady uruchomić. Nie wiem co mogę polecić. Były próby tworzenia list kompatybilnych sprzętów, jednak jakoś nie całkiem to działa chyba. Najlepiej po prostu pogooglować z konkretnym modelem i zobaczyć, czy da się go użyć pod Linuksem (a może producent dostarcza sterowniki?). Niestety wiele nowych jest nieobsługiwanych (pewnie dlatego, że jest spore urozmaicenie i nie ma kto pisać sterowników, jak producent sam o to nie zadba).