Jak uruchomić komputer innym guzikiem niż POWER?

(Lin) #1

Konkretnie chodzi abym mógł zapalać kompa lewym myszki, kiedyś miałem tak zrobione, ale robiłem format i zapomniałem gdzie to się robiło :stuck_out_tongue:

(Zbych ) #2

Jak już co to robi sie to w biosie format nie ma tu nic do żeczy

mysza musi być podłonczona do gniazda PS2 (nie wiem czy działa na USB, na bezprzewodowych napewno nie działa)

zakładka w biosie Integrated Peripherials / Mouse Power On Function i powinny być 3 możliwosci do wyboru lewy, środkowy i prawy klik

(Dragonlnx) #3

Jest także na klawiaturze - przycisk power ...

(Lin) #4

Ja ustawiłem to gdzieś w Opcjach w ŁindoŁsie

Ale dzięki za porade, zaraz lookne na to i przestawię sobie 8)

(Bandita1991) #5

U mnie nie ma tego w biosie niestety :-x a chciałbym mieć takie cUś

(Czr R1) #6

No u mnie tego też nie ma w bioisie co napisał Zbych a także chciałbym sobie takie coś ustawić jest na to jakiś inny sposób? Proszę pomóżcie :smiley:

(Zbych ) #7

No tak zapomniałem napisać że mam Ami bios a w Award myśle że w nowszych też ta fukcja powinna być w koncu te biosy wiele sie nie róznią a pod systemem napewno nie ma takiej możliwosci ani takiego programu co by można było myszą lub klawiszem załączyć wyłaczonego kompa.

(Czr R1) #8

Mam płytkę abit nf7 i tam gdzie Zbychu wskazałeś nie ma takiej funkcji..no nic jak nie mogę to nie zrobię...proste.

(Xiao19) #9

niema takiego czegos, no chyba ze wgrasz sobie Tweak BIOS

ale malo jest plyt co to obsluguje

(Roseng) #10

Ja mam bios Award Modular i tam jest taka funkcja w power-> power up control, ale jak właczyłem nie działa, moze dlatego ze mam bezprzewodową myszke i klawiature.

(Dragonlnx) #11

A masz listwę ??

Jak tak - to komputer za Ciebie jej nie włączy :stuck_out_tongue:

(Roseng) #12

Mam listwe, jest całyczas właczona.

(lazikar) #13

Zapewne to niestety jest przyczyna. Podłącz normalną mysz i zobacz. :smiley:

(Czr R1) #14

Ja mam normalnie mysz podlaczona i niestety mi nie dziala :frowning: ma ktos jakis pomysl ??

(system) #15

A jak wogóle właczyć BIOSA w xp ? :-o jakis wiersz poleceń bo za pomocą Delete nie działa :stuck_out_tongue:

(lazikar) #16

Oczywiście wciskasz Delete przy uruchamianiu kompa. :?

zastosuj inną kombinacje klawiszy Ctrl+Alt+Delete lub F2 :smiley:

(system) #17

ja juz sobie zrobiłem to :smiley: nawet mi sie bedzie dziennie właczac o podanej godzinie i jest jak? Za piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :smiley:

UpDate:

fiesta

(Lin) #18

A to ciekawe

Przełączyłem myszkę z USB do ps2 i juz mogę uruchamiać ją przyciskiem myszy bez żadnych ustawień