Jak uruchomić komputer innym guzikiem niż POWER?

Konkretnie chodzi abym mógł zapalać kompa lewym myszki, kiedyś miałem tak zrobione, ale robiłem format i zapomniałem gdzie to się robiło :stuck_out_tongue:

Jak już co to robi sie to w biosie format nie ma tu nic do żeczy

mysza musi być podłonczona do gniazda PS2 (nie wiem czy działa na USB, na bezprzewodowych napewno nie działa)

zakładka w biosie Integrated Peripherials / Mouse Power On Function i powinny być 3 możliwosci do wyboru lewy, środkowy i prawy klik

Jest także na klawiaturze - przycisk power …

Ja ustawiłem to gdzieś w Opcjach w ŁindoŁsie

Ale dzięki za porade, zaraz lookne na to i przestawię sobie 8)

U mnie nie ma tego w biosie niestety :-x a chciałbym mieć takie cUś

No u mnie tego też nie ma w bioisie co napisał Zbych a także chciałbym sobie takie coś ustawić jest na to jakiś inny sposób? Proszę pomóżcie :smiley:

No tak zapomniałem napisać że mam Ami bios a w Award myśle że w nowszych też ta fukcja powinna być w koncu te biosy wiele sie nie róznią a pod systemem napewno nie ma takiej możliwosci ani takiego programu co by można było myszą lub klawiszem załączyć wyłaczonego kompa.

Mam płytkę abit nf7 i tam gdzie Zbychu wskazałeś nie ma takiej funkcji…no nic jak nie mogę to nie zrobię…proste.

niema takiego czegos, no chyba ze wgrasz sobie Tweak BIOS

ale malo jest plyt co to obsluguje

Ja mam bios Award Modular i tam jest taka funkcja w power-> power up control, ale jak właczyłem nie działa, moze dlatego ze mam bezprzewodową myszke i klawiature.

A masz listwę ??

Jak tak - to komputer za Ciebie jej nie włączy :stuck_out_tongue:

Mam listwe, jest całyczas właczona.

Zapewne to niestety jest przyczyna. Podłącz normalną mysz i zobacz. :smiley:

Ja mam normalnie mysz podlaczona i niestety mi nie dziala :frowning: ma ktos jakis pomysl ??

A jak wogóle właczyć BIOSA w xp ? :-o jakis wiersz poleceń bo za pomocą Delete nie działa :stuck_out_tongue:

Oczywiście wciskasz Delete przy uruchamianiu kompa. :?

zastosuj inną kombinacje klawiszy Ctrl+Alt+Delete lub F2 :smiley:

ja juz sobie zrobiłem to :smiley: nawet mi sie bedzie dziennie właczac o podanej godzinie i jest jak? Za piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :smiley:

UpDate:

fiesta

A to ciekawe

Przełączyłem myszkę z USB do ps2 i juz mogę uruchamiać ją przyciskiem myszy bez żadnych ustawień