Jak uruchomić komputer w trybie DOS? :)

Witam, wiem ze banalne pewnie pytanie, ale nie moge znaleźc odpowiedzi nigdzie :frowning:

Jak uruchomić DOS przy starcie systemu??

Wiem, ze można uruchomić jak już włączy sie Windows i wtedy z Menu Start, ale jak włączyć w chwili gdy się uruchamia??

W Windows 98 jest chyba takie coś, jak uruchom komputer w trybie MS DOS, a sytemach NT to nie wiem. Wiem, tylko że w Windows XP można z utorzonej dyskietki startowej lub w trybie awaryjnym z wierszem pleceń.

Mam Widows 98 w laptopie, ale nie moge sie do niego dostać :frowning:

Pisze, ze jest jakiś błąd Explorera i nic sie nie da uruchomić :frowning:

Dlatego chce sie jakoś dostać do DOS-a i przywrócić mu wczesniejsz eustawienia, bo dzis mi ktoś cos wykasował i teraz nie można go uruchomić :frowning:

Dlatego musze wiedzieć jak wejśc do DOS-a :frowning:

znajdz kompa z windows 98 albo Me i zrob w nim dyskietke stratowa i bedziesz mial DOS ;]

Może tutaj coś znajdziesz

Najprastszą i najszybszą metodą przywrócenia systemu do sprawności bedzie reinstalacja systemu (bez formatowania) , w przypadku uszkodzema systemu i niemozności wejscia w tryb DOS, jedynym rozwiązaniem(oprócz reinstalacji) bedzie uruchomienie tego tryby z uprzdnio utworzonej dyskietki startowej.

Pobierz sobie z http://www.bootdisk.com obraz dyskietki startowej Windows 98 i załaduj z niej system.

zrobiłą dyskietke, ale co zrobic zeby ją komputer czytał odrazu przy uruchomieniu??

Przestaw w biosie pierwsze botowanie z floopa a nastepnie restart z włożoną dyskietką startową

a jak to ustawić?

po włączeniu komputera wciskasz klawisz delete i wchodzisz do BIOS’u. W BIOS’ie wchodzisz (zazwyczaj jest to druga pozycja) w (Advance Settings - czy coś w tym stylu) i szukasz 1st Boot lub First Boot - klawiszami PgUp i PgDn zmieniasz opcje - ustaw na Floppy. Następnie ESC -> F10 potwierdzasz klawiszem Y -> Enter.

a wiec tak. jak kilkam del to nic sie nie dzieje (może laptopy compaq na to nei reagują).

czy mozna startowac z płyty? bo mi nie działa stacja dyskietek :frowning:

a jesliz płyty to normalnie windows czy cos musze meic innego?

Złączono Posta : 13.02.2006 (Pon) 12:05

Dzieki z apomoc ale nic nie działa :frowning:

Chyba bede musiała do jakiegos serwisu zanieśc :frowning:

A moze coś z niego wyjąć co mu zresetuje całą pamięc? :slight_smile:

często DEL jest zastąpiony przez inne klawisze; w moim Acer’ku jest to np. F2 - wszystko jest wyświetlane podczas ładowania (press xxxx to SETUP). Jeśli chcesz załadowac system z płyty to jeżeli nie masz boota ustawionego na CD to musisz zrobić wszystko tak jak Ci opisałem wyżej tyle tylko, że nie Floppy a CD/DVD-ROM.

w windowsie 98 aby wejsc w DOS’a wystarczy podczas uruchamiania komputera trzymac klawisz CTRL (lepiej naciskac bo jak za wczesnie zaczniesz trzymac t ogo komp oleje:P ) i wybrac z otwartej listy opcje “tylko wiersz polecen”

P.S. ale ci XP-kowcy to sie znają :stuck_out_tongue: dyskietki startowe by tylko robili :stuck_out_tongue:

PROSZĘ O POMOC NIE WIEM JAK ZAINSTALOWAC SYSTEM 95

ALE NIE Z OKIEN NORMALNYCH CO PULPIT WIDAC TYLKO ZARAZ NA SAMYM POCZĄTKU CO POKAZUJE ILE KOMP MA RAM

WŁOŻYŁEM PŁYTE NIC WŁOŻYŁEM DYSKIETKE STARTOWĄ (NIBY ) ALE TYLKO NAPED SIE ZAŚWIECIŁ I NIC NIE ZARAGOWAŁ

POMOCY! !!