Jak Uruchomić komputer z wyłączoną opcją Cool'n'quiet

Witam mam problem:

Postanowiłem podkręcić troszkę mojego 8750 Black edition bez zmiany napięci ponieważ moja płyta główna nie ma opcji Vcore a ja na naową nie mam pieniędzy :/. Szyna z 200 na 217 wkręciła sie jest wszystko stablne temperatury mają jeszczę rezerwę, ale jak próbuje dać jkiekolwiek większe taktowanie to przed tym ekranem z paskiem ładowania windows włącza się POST error costam Please re-setting CPU frequency czy jakos tak. Wiem, że jest to wina opcji Cool’n’quet, jak ją ustawię z auto na disablet to przy włączaniu faktycznie widac że proc dalej się kręci, ale po przejści ekranu z paskiem ładowania ekran robi się czarny i kaplica, nic się nie dzieje.

1)Jak Uruchomić komputer z wyłączoną opcją Cool’n’quiet

2)Czy jest jakis sposób na odblokowanie Vcore na płycie qłównej

Mój sprzęt:

Zasilacz 400W Tracera (nie pisać mi żebym zmienił)

Płyta główna Gigabyte GA-M61PME-S2P

Proc AMD Athlon 7850 Black Edition

DaveSnk , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Przełącz schemat zasilania w “Opcjach zasilania” na “Stacjonarny w domu/biurze” - system XP, w innych jest podobnie.

Regulacja napięcia procesora powinna gdzieś być, podaj jaką masz płytę główna. Ewentualnie powinieneś zrobić update BIOS’u :slight_smile:

Przeczytaj pierwszy post. Dokładnie.

Gdybyś nie znalazł :wink: http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 2p_10.html

DaveSnk , Te płyty nie umożliwiają zmian zbyt wielu parametrów dla OC, na stronie głównej Biosu naciśnij razem CTRL i F1 - pojawią się nowe pozycje ustawień zaawansowanych.

Wyczaiłem na necie programik K10stat, który umożliwia zmianę Vcore z pozycji windowsa :smiley:

Zastosuję się do wskazówek Cedar’a i napiszę czy pomogło.

Pozdrawiam

@EDIT

Ja standardowo w opcjach zasilania mam ustawione w domu/biurze, co jeszcze może powodować, że po wyłączeniu C’n’Q komputer sie nie włącza?

Dodane 07.07.2010 (Śr) 12:33

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Dodane 07.07.2010 (Śr) 23:31

Można zamkąć temat