Jak uruchomić partyję Recovery po błędzie BootMGR

Witam. Otóż mam pewien problem. Model notebooka: Toshiba Satellite L650 D - 11F. Chciałem przywrócić system do ustawien fabrycznych. W tym celu podczas startu systemu nacisnąłem F8 i postępowałem według instrukcji. Wszystko dobrze do pewnego momentu. Otóż po czynności wyboru przywracania systemu do stanu fabrycznego z partycji recovery na dysku i podczas rozpoczęcia tego procesu przez przypadek nacisnąłem myszką przycisk “uruchom ponownie”. Komputer się wyłączył i ponownym włączeniu zaraz po starcie wyskakuje taki komunikat: "BootMGR… Presz CTRL + ALT + DEL to restart. Nacisnałem i za kazdym razem komputer sie resetuje i ponownie wyskakuje to samo. Nie mogę nic zrobić. Ponadto mam też do wybory przycisk F2 do to Setup Utility ale to nic nie daje bo to ustawia tylko kolejność bootowania a mam już ustawione w pierwszej kolejności na HDD oraz przycisk F10 to Setup BIOS. To też nic nie daje bo wszystko jest poustawiane aby bootować z dysku twardego. Normlnie w celu uruchomienia Narzędia Napraw System i dalej Przywracanie przy starcie powinno się nacisnąć F8 ale to tez nie działa nawet. Więc zrobiłem takie coś. Ustawiłem w biosie bootowanie z CD/DVD i włozylem do napędu plyte z systemem Windows 7 tylko że to jest kompilacja 7600 a na laptopie miałem oryginalną wersję OEM Windows 7. Zainstalowałem tą kompilację ale nie moge nic w komputerze zrobić nawet polączyc sie z internetem, gdyż brakuje wszystkich sterowników. Więc mam taki plan. Chciałbym innym komputerem sciągnąć do mojego modelu ze strony producenta wszystkie niezbędne sterowniki, zainstalować je i od razu uruchomić narzędie Recovery System HDD, jeśli w ogóle jest taka możliowość. Czy da się takie coś zrobić. Bo partycja recovery jest napewno i nie usuwałem jej. Tą kompilacje systemu zainstalowałem na dysku C na tym gdzie byl zainstalowany oryginalny system Windows 7. Wiem że mogłem wczesniej wypalić plyty recovery samodzielnie ale tego nie zrobiłem i nie wiem co teraz mam zrobić. Dzwoniłem do serwisu Toshiby to zamówienie płytki recovery to koszt 40 Euro. Co zrobić żeby uruchomić narzędzie przywracania systemu do ustawień fabrycznych, czyli jak mogę uruchomić tą opcję z tej partycji recovery. Czy jest mozliwość zainstalowania sterowników tylko po to zeby to uruchomić i dalej bedzie mozna przywrocic system?

Chyba partycje uszkodziles, ja pamietam to samo z xpkiem zrobilem ;D Zostaje od kogos porzyczyc plyte i zainstalowac lub moze to producenta.

Jeżeli na partycji Recovey znajduje się prawidłowy i nieuszkodzony obraz systemu to możesz go rozpakować na dysk ręcznie, narzędziem imageX.

Ostatnio u znajomego przywracałem system właśnie na laptopie Toshiby i nie szło uruchomić przywracania systemu. Dopiero, gdy uruchomił się Windows, uruchomiona została aplikacja producenta o nazwie OneKey Recovery lub jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy ale na pewno zaczynała się na OneKey i tam można również nagrać system na płyty w różnych opcjach - kopia obecnego systemu do obrazu na innej partycji, nagranie na płyty z obrazu kopii zapasowej, nagranie obrazu obecnego stanu systemu oraz nagrania obrazu systemu z ustawieniami fabrycznymi i można dzięki tej aplikacji rozpocząć również przywracanie systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Partycja recovery nie jest uszkodzona. Bo po zainstalowaniu kompilaji Windows 7 normalnie mogę na niej buszować , problem tyko w tym ze byla aplikacja od producenta do przywracania ustawien fabrycznych komputera właśnie poprzez tą partycję i teraz szukam wśród sterowników odpowiedniego programu który to uruchomi. Zainstalowałem np. sterowniki od WIIFI itp. A tamta aplikacja nazywała się jakoś HDD Recovery itp dalej nie pamiętam. Wiem że miałem tez taki program OneKey ale nigdy go nie uruchamiałem wiec nie wiem do czego służył. PS. tak w ógóle to ten komp ma dwa tygodnie ;p

a jaki to model?

Toshiba Satellite L650 D - 11F na początku postu mam podane.

Może coś takiego http://support.toshiba.ca/support/Download/files_Downloads/common/new/TC30115500B_Toshiba_Recovery_Media_Creator_v2.1.0.4.exe

Ale w tym programie GImageX v2 co mam dokładnie zrobić żeby uruchomić przwracanie z partycji recovery - u mnie jest do dysk (D:) o nazwie Data zawierający 7 GB

Dodane 22.10.2010 (Pt) 10:37

Ten program Toshiba Media Creator właśnie zainstalowałem. Zaraz zobaczymy co z tego będzie. A na dodatek kompilacja którą zainstalowałem czyli Windows 7 build 7600 jest w wersji 32 bit a moj oryginlny windows to 64 bit. Więc polowe sterowników do mojego systemu ze strony producenta musze szukac w wersji 32.

komenda:

ImageX /apply D:\obraz.wim 1 C:

a tu masz dokładniejszy opis:

http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie-i-odtwarzanie-obrazu-partycji-przy-pomocy-ImageX,1070.html

NO to lipa. Ten Media creator mi daje komunikat: No HDD Recovery Area! The program can not be launched. Więc już nie wiem. Na dysku data tam gdzi jes ta partycja recovery mam takie oto pliki: folder HDD Recoery późiej plik msdia80.dll orz R12515PL.tag więc juz nie wiem co mam zrobić.

Dodane 22.10.2010 (Pt) 13:44

Tylko że Media Recovery z tego co wyczytałem na stronie producenta oferuje odzyskiwanie danych z dwóch partycji i systemowej i recovery. Systemowa to dysk C: na ktorym została zainstalowana kompilacja. Dysk D: czyli recovery jest nieruszony. I być może na tej partycji C od nie może znaleźć starych plików które rozpoczynałyby start programu recovery i odzyskiwania. Na dysku D: wszystkie pliki są widoczne problem w tym że nie wiem jakim narzędziem go zgrać na płytkę i jak go później odpalić w celu prywrócenia ustawień fabrycznych.

Dodane 22.10.2010 (Pt) 16:01

Czy moge programem Drive Image wypalić obraz systemu z partycji recovery na płytę tak aby można z płyty normalnie zainstalować wszystko fabrycznie?

Poszukaj na stronie producenta aplikacji Lenovo OneKey Recovery, pobierz i próbuj utworzyć na początek płyty DVD z obrazem systemu, a potem przywracaj system.

Pozdrawiam!

Próbowałem i wyskoczyło mi podczas instalacji programu Lenovo OneKey takie coś: Niniejsze oprogramowanie można zainsalować tylko w systemie Legend Dragon. Jes jakiś inny sposób?

Piszesz, że instalowałeś kompilację 7600, to masz na myśli Windows 7 Enterprise Trial? Najlepiej idź do sklepu i wyjaśnij o co chodzi i być może zainstalują Ci system na nowo albo pożycz od kogoś płytę z identyczną wersją systemu na identycznej licencji (OEM) i aktywuj na kluczu z naklejki, którą masz na spodzie laptopa.

Pozdrawiam!

oryginalnie miałem windows 7 64-bit OEM. A teraz na przetrwanie wgrałem jakąś kompilację Windows 7 nawet nie jest to wersja finalna. Ma build 7600. Jest to chyba wersja trial nie wiem nie pytał mnie system o podanie klucza. Na innym foum poszukałem temat zbliżony do mojego: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#8246983 teraz wypalam obraz iso programu PartedMagic LiveCD. Zobaczę co z tego będzie. A systemu mi nikt za darmo nie da rzeciez nawet w sklepie. Z serwisu przysłasnie plyty recovery to tak jak pisałem koszt 40 euro a kurde nie chce placic drugi raz za system skoro placilem za niego przy zakupie kompa dlatego na razie próbuje na wlasną rękę sobie poradzić. Najwzyej jak sie nie da to bede zmszony kupic te plytki.

Nie pisałem, że mają dać Ci za darmo, tylko że mają Ci zainstalować na nowo.

Pozdrawiam!

Ale mowisz o serwisie? Bo ja kupowałem tego lapka przez internet i jedynie serwis może być moim jedynym sklepem. A poza tym jak zadzwonie do serwisu zeby przyslali kuriera aby odebrac komputer to oni pewnie oddzwonią do mnie kiedy komp do nich trafi i powiedzą że potrzeba płyty recovery i nic nie zrobią a kilka dni minie bez kompa. Zależy mi na tym aby jak najszybciej to naprawić. W poniedziałek wysle go do serwisu i po tym jak nic nie da najwyzej zamówie te recovery.

Nie wiem czy serwis zrobi Ci to za darmo?

http://ce.computers.toshiba-europe.com/Contents/Toshiba_ce/CE-PL/Others/PDF/EMEA_LimitedWarranty_PL.pdf

Przeczytaj rozdział

WYKLUCZENIA I OGRANICZENIA GWARANCJI

punkt - a

podpunkt - 4