Jak uruchomić program tails iso na płycie cd?

Czy wystarczy nagrać program tails iso  i ponownie uruchomić komputer i włożyć płytę cd i jak są ustawienia ustawienia w biosie na płytę bootowaną.Proszę o szybką i iwyrozumiałą i mądrą odpowiedź.

Tak.

Areh jest znany z obszernych wypowiedzi :). Ja tylko w skrócie dodam, że obraz iso trzeba odpowiednio nagrać (programy nagrywające mają opcję “nagraj obraz iso”. Nagranie go jak zwykłych danych nie pozwoli odpalić kompa. Co do BIOS, to są jego różne rodzaje. Musisz w swoim sprzęcie poszukać i zmienić kolejność bootowania. Często nie trzeba nawet wchodzić do BIOS - wystarczy podczas uruchamiania kompa nacisnąć odpowiedni klawisz aby wywołać stosowne menu. Ten “stosowny” klawisz jest w różnych konstrukcjach różny. Musisz znać swój sprzęt.

Nie bardzo rozumiem. Pytanie był ozamknięte, odpowiedzieć na nie można było "Tak’ lub “Nie”, co tez uczyniłem. Ale na Twoje życzenie rozpiszę się bardziej:

Tak, wystarczy nagrać program tails iso  i ponownie uruchomić komputer i włożyć płytę cd i jak są ustawienia ustawienia w biosie na płytę bootowaną.

 

A czy można uruchomić program tails przez virtual box i jak się da to skąd pobrać plik i proszę o szczegółowe instrukcje jak go uruchomić w tym programie virtualbox.

Ty tak poważnie? Chyba nawet nie zadałeś sobie trudu żeby na stronę projektu zajrzeć.

https://tails.boum.org/install/vm/index.en.html

I jak uruchomić ten program tails w virtualbox .Proszę o szybką i szczegółową instrukcję.

Udało się uruchomić program przez virtual box.

Error

 

Not enough memory availabe to check for upgrades

Makes sure this system satisfies the requirements for running tails.

See file://usr/share/doc/tails/website/doc/about/requirements.en.html

Try to restart tails to check for upgrades again.

See http://tails.boum.org/doc/first_steps/upgrade#manual

Taki komunikat mi wyskoczył po pewnym czasie używania programem tails.