Jak uruchomić program z prawami admina na koncie ograniczony

Zainstalowałem na koncie ograniczonym PPM na instalkę programu do obsługi gps z prawami admina. Na koncie admina gps pod PCIMCia działą bez problemu na koncie ograniczonym już nie. Nie wyszukuje portu com i gps nie działa. Nadałem uprawnienia dla usera do folderu w program files jednak się nie uruchamia. User nie moze znać hasła admina taka polityka w firmie. Napisałem pliczek wsadowy

runas /user:administrator /savecred “scieżka do programu” jednak za każdym uruchomieniem kompa raz trzeba podać hasło. Później już nie ale user musi znać hasło a przecież nie może. I nie wiem jak sięzabrać aby ograniczony user mógł uruchamiać z prawami admina soft nei znajac i nie wpisując nigdzie hasła. Już nawet dodałem usera do grupy adminó zainstalowałem od nowap rogram i odebrałme prawa do poziomu ograniczonego usera. Po odebraniu praw admina progrma znowu nie działa.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego progrmau?

dzieki

PPM na plik > uruchom jako > wybierasz admina i wpisujesz jego hasło i program odpala…

ale radiator , chciał żeby było to bez wpisywania hasła …

No dokładnie bez wpisywania hasła. User nie może go znać. Nie wiem dlaczego nie działa. Trzeba będzie zadzownić do producenta. Mamy 10 kompów i firma dała do pracy na ograniczonym koncie 10 gpsów. niestety w chwili obecnej są bezuzyteczne.

wystarczy zainstalować starszą wersje beta nowe gg którą daje wam tu

http://odsiebie.com/pokaz/2332944—99f7.html

a potem normalnie jak by nigdy nic zainstalować najnowsze gg i bedzie działać

Można ewentualnie stworzyć dodatkowe konto z prawami admina i wyłączyć hasło, ustawić prawa tylko dla tego jednego programu a dla reszty prawa ograniczone. Wszystko to można zrobić przy pomocy konsoli mmc. Następnie plik odpalać jako użytkownik z prawami admina i system nie powinien pytać o hasło, jeśli zostało ono wyłączone.

Chyba wątki pomyliłeś :slight_smile:

Pozdrawiam!