Jak uruchomić przywracanie systemu z partycji Recovery

Czesc. Chcialbym zrobić format laptopa, ktorego dostałem już dawno dosyć. Był juz oryginalny Windows 7 a teraz, kiedy chce zrobić format nie mam płyty. Wyczytałem, że jest cos takiego jak Partycja recovery, ale rzecz w tym ze ja tego coś mi sie wydaje ze niemam

Jestem nie ogarnięty troszku więc zobaczcie jbc https://imageshack.com/i/ippjg973p

No i jeśli nie ma to prosiłbym zeby ktos mi pomógł bo jednak chcialbym zrobic ten format.

 

AdlerSteven , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

Dodatkowo na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post, dodając polskie znaki i wielkie litery ta, gdzie to konieczne. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam.

 

Podaj model laptopa znajdziemy sposób uruchomienia recovery

Laptop lenovo b 575

Fajnie gdybyś napisał dokładnie co i jak

Na załączonym obrazku, nie ma partycji recovery…

Jedyne wyjście to instalacja na “świeżo”.

Musisz zdobyć płytę z Windowsem i zainstalować z niej, a klucz wpiszesz swój z nalepki ze spodu laptopa.

niby wszystko ok tylko ze ja tak jaby tej nalepki nie mam

uzylem programu zeby zobaczyl jaki jest ten klucz co teraz uzywam i pisze tak o:

Windows 7 Ultimate - 64bit Edition

(  KOD  )

 

Microsoft  Office Producent Key

(  KOD  )

 

Ogólnie to nie dokońca rozumiem ale wiem, że jbc to jeden z tych kodów byłby dobry :smiley:

Tylko mam jeszcze pytanie dotyczące tego czy aby napewno napewno ten kod jest dobry, żeby potem sie nie okazało że jest zły

Użyłem programu WinGuggle 2.4

 

P.S. Wiem, że w niektórych momentach moge zaskakiwac moim brakiem wiedzy na temat komputerów itp przepraszam nie znam sie

Program jest ok.

Musisz użyć klucza tego od “Windows 7 Ultimate - 64bit edition”.

Wystarczy zwykła płyta z Windowsem 7 64bit, po wpisaniu klucza sam wybierze wersję czyli “Ultimate”.

Jednak gdy nie masz chociażby tej nalepki, to jednak prawnie system będzie nieoryginalny…

W przypadku laptopów lenovo recovery uruchamia sie przy pomocy klawisza z symbolem złamanej strzałki

Tak, ale u niego nie ma partycji recovery.

Zobacz na screenie który wrzucił w pierwszym poście.

Tylko instalacja z płyty się kłania :smiley:

…o ile partycja nie ma statusu “ukryty” :slight_smile:

Jego nie ma.

Dysk 320GB, chyba że “ukryta partycja” ma 500MB:), ale na niej pewnie Windows się nie zmieści…

Tak czy inaczej instalacja z płyty.

 

Myślę że już bardziej łopatologicznie się nie da. Mogłeś napisać że to ta obok przycisku “power”, bo może, nie może znaleźć :smiley: .

Jeśli by to zrobił to napisałby czy działa, czy nie.

Myślę że nie.

Ale długo coś się nie wypowiada, pewnie rozwiązał już problem :smiley:

Nie zawsze przy powerze. Kilka modeli ma z boku urządzenia przy gniezdzie usb

Tak się składa, że w windows 7 są zaawansowane metody przywracania systemu. Można tam wybrać przywrócenie fabrycznych ustawień z recovery, jeśli się nie nagrało płyty ratunkowej. Jeśli uchowała się ta ukryta partycja, to zadziała klikanie w przywracanie z recovery. To chodzi o to: http://prntscr.com/47uu78

 

Tak się przyglądam na screen i myślę, że w tym systemie wgranym przez producenta, mogły zajść nieodwracalne zmiany. To dzieje się, gdy tworzy się nowe partycje. Jak utworzyć nowa partycję nie uszkadzając recovery? Trzeba było o tym pomyśleć.

Co do klucza do wgranego w bios systemu win7, to też może się nie przydać wiedza o nim. Gdybym ja użył klucza wgranego w acer systemu i chciałbym go użyć do zainstalowania czystego win7 x64, tobym na pewno nie zainstalował systemu. Klucz do czystego win7 mam pod baterią w laptopie.

Sprawdź, czy pod baterią nie masz naklejki.

 

Gdyby już było tak, że nie ma recovery, a nie można użyć klucza z zainstalowanego systemu od producenta, w celu zainstalowania czystego systemu, to wtedy jest pozamiatane. Albo zaopatrzyć się w legalny nowy system, albo przystąpić do naprawy istniejącego. Takie to rozwiązanie. Zdziwisz się, ile lat może śmigać naprawiony system. Do tego można tworzyć backupy systemu, płyty ratunkowe itp.